Szymon Kołecki o walce z Łukaszem Jurkowskim
Zdjęcie: sport.onet.pl

Szymon Kołecki: Jestem przygotowany na zapasy Damiana

Już w najbliższą sobotę dojdzie do pojedynku dwóch olimpijczyków na gali KSW 52- Szymona Kołeckiego i Damiana Janikowskiego.

Szymon Kołecki po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego niespodziewanie dostał ofertę walki z Damianem Janikowskim. W wywiadzie dla Polsatu Sport, Szymon Kołecki wyznał, iż poświęcił sporo czasu na doszlifowanie zapasów do tego pojedynku.

Planuje głównie używać technik stójkowych, ale zobaczymy co zaplanuje Damian. Jeśli chodzi o zapasy to jestem świetnie przygotowany, trenowałem ze świetnymi sparingpartnerami. Każdą z płaszczyzn bardzo lubię. Oprócz normalnych ćwiczeń zapaśniczych, dołączyłem także elementy klasyczne, by odpowiedzieć na zagrania rywala.

– zdradził Szymon Kołecki.

Podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego przyznaje, że z każdym dniem wciąż się rozwija i 8 miesięcy bez walki pozwoliło mu się przygotować do co najmniej trzech pojedynków.

Z każdą walką się rozwijam. Miałem jednak dłuższą przerwę, prawie osiem miesięcy. W tym czasie można przygotować się do 2-3 pojedynków. Ja ten czas wykorzystałem bardzo dobrze. Dużo ćwiczyłem, przynajmniej raz w tygodniu sparowałem. W tym czasie zmieniłem się, jestem lepszy. Jeśli to wykorzystam, to starcie ułoży się po mojej myśli.

– mówi były olimpijczyk.

Nie od dziś wiadomo, że pomiędzy klubami trenera Jocza i Oknińskiego trochę iskrzy ze względu na zachowania tego drugiego. Szynom nie bierze tego personalnie, traktuje Damiana jako kolejnego przeciwnika z którym musi zwyciężyć.

Cieszę się, że biorę udział w tak historycznym wydarzeniu. Podchodzę jednak do tego czysto sportowo. Mam proste zadanie, pokonać przeciwnika. Wszystko co się dzieje dookoła, nie wpływa na mnie.

– powiedział Kołecki.

Przeczytaj także: Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Yan Xiaonan na UFC w Auckland

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane