Urijah Faber Jose Aldo
Zdjęcie: MMA Junkie

Urijah Faber: Jose Aldo jest w stanie zrobić wagę, ale może nie być to dla niego dobre

Faber odniósł się do cięcia wagi byłego mistrza kategorii piórkowej i wspomniał o własnych przeżyciach związanych ze zejściem do wagi koguciej.
Urijah Faber jest przekonany, że Jose Aldo jest w stanie osiągnąć limit kategorii koguciej, jednak obawia się o dyspozycję byłego mistrza dywizji piórkowej.

Faber, który na początku swojej kariery balansował  pomiędzy wagą bantamową a piórkową, ostatecznie zdecydował się pozostać przy 135 i od dziewięciu lat rywalizuje w tej klasie wagowej.

Tak jak większość ludzi, Faber ma również obawy związane ze zbijaniem wagi przez Aldo, Niepokoi się także tym, jak bardzo wyczerpany wyglądał na zdjęciach przed walką z Marlonem Moraesem w sobotę na UFC 245.

Aldo, w mojej opinii, jest jednym z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek zaszczycili ten sport. Widząc go, jak tnie wagę, wiem, że jest na tyle silny psychicznie, by to zrobić. Nie wiem, czy to będzie najlepsze dla jego ciała. Pamiętam, kiedy pierwszy raz to zrobiłem, byłem nadwyrężony. Byłem zdenerwowany tym, jak to się skończy. Popełniłem kilka błędów i zbiłem wagę zdecydowanie za wcześnie, co bardzo mnie wyczerpało.  Myślę, że on może robić to samo. Nie sądzę, żeby to było dla niego dobre. Mam nadzieję, że jest w stanie zawalczyć jak stary Jose Aldo, którego wszyscy znamy. Jednak tylko czas pokaże to na pewno.

Urijah Faber wystąpi na tej samej gali co Jose Aldo. Pierwszy pogromca Dominicka Cruza podejmie Petra Yana. Jeśli Faber zwycięży, znajdzie się z powrotem w strefie umożliwiającej walkę o pas.  Wówczas losy Fabera i Aldo skrzyżują się ponowie. Po raz pierwszy walczyli w 2010 roku o pas wagi piórkowej WEC. Aldo zdominował całkowicie Fabera, bezlitośnie okopując nogę rywala swoimi firmowymi lowkickami. Faber przyznał, że byłby szczęśliwy, gdyby ponownie mógłby zmierzyć się z Aldo. Póki co jednak koncentruje się na najbliższym starciu.

Nie próbuję walczyć z każdym w dywizji. Jest  kilka kluczowych dla mnie walk. Aktualnie mam jedną, na której się skupiam.

Czy chcielibyście zobaczyć ponowne starcie Urijaha Fabera z Jose Aldo?

Zobacz także: Tomasz Narkun akceptuje wyzwanie Scotta Askhama!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane