Cejudo
zdjęcie: mmafighting.com

Doniesienia: Cejudo zmierzy się z Aldo na UFC 250

Pojawiają się pierwsze doniesienia w sprawie gali UFC 250.

Zdaniem brazylijskiego portalu „Combat” UFC będzie chciało zorganizować jedną z najbliższych gal w Sao Paulo. Prawdopodobnie chodzi nawet o numerowane wydarzenie i galę UFC 250.

Porozumienie zależy od tego, jacy zawodnicy znajdą się w walce wieczoru. Na ten moment wiele wskazuje, że 9 maja dojdzie do konfrontacji Henry’ego Cejudo z Jose Aldo. Obydwie strony są chętne i gotowe do sfinalizowania takiego zestawienia. Szczegóły rozchodzą się jeszcze o sprawy finansowe.

Cejudo (15-2) jest aktualnie mistrzem wagi koguciej. Pas zdobył podczas gali UFC 238 w czerwcu, pokonując Marlona Moraesa. Przez pewien czas był podwójny mistrzem, dzierżąc jeszcze pas wagi muszej.

Choć Aldo ma 33 lata, to można go już nazywać jednym z weteranów w organizacji Dany White’a. Ma na koncie 28 zwycięstw i sześć porażek. Ostatnio postanowił zmienić dywizję. W debiucie w kategorii koguciej przegrał z… wspomnianym już Moraesem.

UFC planuje w tym roku zorganizować trzy gale w Brazylii. Ostatni raz zawitała tam w listopadzie. Właśnie w Sao Paulo Jan Błachowicz pokonał Ronaldo Souzę podczas gali UFC on ESPN+ 22, w walce wieczoru.

Przeczytaj też: Israel Adesanya w pierwszej obronie pasa zmierzy się z „Żołnierzem Boga”!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.