Francis Ngannou
ibtimes.com

Francis Ngannou po testach na koronawirusa: Jestem gotowy do walki na UFC 249

UFC rozpoczęło serię testów na obecność koronawirusa wśród zawodników i zawodniczek. Jednym z pierwszych był Francis Ngannou.

Kameruńczyk pierwotnie miał zawalczyć 28 marca z Jairzinho Rozenstruik na gali UFC on ESPN 8 w Columbus, Ohio. Wydarzenie jednak zostało odwołane w związku z pandemią koronawirusa. Dana White zapowiedział już, że wcześniej czy później eventy wrócą, nawet jeżeli będzie trzeba organizować je bez udziału publiczności. A UFC przygotowuje się robiąc testy wśród swoich fighterów.

Zrobili mi test na COVID-19. Myślę, że przetestowali też wszystkich pozostałych, co jest jakby pozytywną rzeczą. Czuję się trochę bezpieczniej, by dogadać się – podkreślił Ngannou.

„The Predator” jest zdania, że największym problemem jest panika w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa.

Nie, to znaczy,  że nie będę się martwił. Nie chcę powiedzieć, że nie jest zły, ale technicznie rzecz biorąc, myślę, że to grypa, którą mamy cały czas. Jedyny problem z nią jest taki, że jest bardzo zaraźliwa i może się bardzo szybko rozprzestrzeniać – dodał Kameruńczyk.

Ngannou widzi też siebie w karcie UFC 249, jeżeli rzeczywiście dojdzie do tej gali 19 kwietnia.

Oni muszą wszystko załatwić. Na razie wygląda na to, że mają lokalizację, ale wciąż muszą podwójnie sprawdzić i zobaczyć, jak radzą sobie z tym wydarzeniem względem bezpieczeństwa dla ludzi. Starają się zadbać o nasze zdrowie. Myślę, że byłby to ten sam przeciwnik, co był planowany. Zakładam, że też został przetestowany- powiedział.

Dana White już zapowiedział, że karta gali UFC 249 może być mieszanką pojedynków, które były planowane na poprzednie wydarzenia. Ale z w związku z koronawirusem nie doszły do skutku.

Przeczytaj też: Conor McGregor: Jeśli teraz nas pokonasz…

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane