Hejt Park Maciej Kawulski
Zdjęcie: Kanał Sportowy

Maciej Kawulski w „Hejt Parku” – najciekawsze fragmenty

Współwłaściciel KSW był gościem audycji "Hejt Park" na Kanale Sportowym.

W trakcie programu nie zabrakło oczywiście m.in. pytań o epidemię koronawirusu i jego wpływu na organizację. Ale także i o scenariusze na różne pojedynki, jak i statusy kontraktowe zawodników.

Czy KSW traktuje FAME MMA jako konkurencję?

To bardzo rozsądnie i przytomnie prowadzony projekt. Znaleźli sobie niszę, którą my się mniej interesujemy. Walory sportowe nie są tak istotne. Ja staram się tego nie oceniać. Jeżeli ludzie chcą to oglądać, to jest to warte by produkować. Dobry promotor to ktoś, kto powinien wyczuć ten moment, zobaczyć czy granica się przesunęła i za tym podążać. Sami to robiliśmy i nie chciałbym za pięć lat być takim Wasilewskim czy Wernerem, którzy zastygli w swoich siodłach bokserskich i chcą by świat się zatrzymał. A ten się nie zatrzymał i trzeba się dostosować. Sami zresztą promowaliśmy pomysł walk celebrytów, ale trochę inaczej go przedstawialiśmy. My braliśmy celebrytów z podłożem sportowym, którzy mieli przyciągnąć uwagę na pozostałych. Ktoś poszedł krok dalej. Jeżeli to się ogląda, to ja to szanuję. Nie mam żadnych złych emocji w stosunku do ludzi, którym to wychodzi – stwierdził Kawulski.

Czy organizacja ma na bieżąco kontrakt z Martynem Fordem?

Mamy z nim ciągły kontakt i wiele pomysłów na rywala. Gdyby nie to, że nasz kalendarz gal trzeba przebudować na nowo, to w drugiej połowie roku w Anglii byśmy zrobili z nim walkę. Ale co się wydarzy w tym momencie… miejmy nadzieję, że druga połowa roku będzie lepsza do planowania. Rozsądnie jest być przygotowanym, że jeżeli chodzi o imprezy masowe, to do wakacji będziemy musieli poczekać. Głównie chodzi o rozkręcenie chęci i nastroju wśród ludzi – powiedział Kawulski.

Czy Artem Lobov wystąpi w KSW?

Cała jego wartość rynkowa jest liczona na bazie szans przyjazdu Conora McGregora. Ale osobiście uważam, że to ciekawy zawodnik, który lubi wyzwania i daje się zapamiętać. Chociażby ze startów w Bare Knuckle. Jest wśród fighterów, którymi się interesujemy i rozmawiamy. Jest nawet pomysł, by zestawić go z Marcinem Wrzoskiem – przyznał współwłaściciel KSW.

O statusie Salahdine Parnasse’a

Wszyscy pytają o Salahdine’a co jest zrozumiałe. Ma świetne umiejętności. To talent porównywalny do Mameda. Z tym się rodzisz. Robisz unik zanim widzisz cios. Jestem spokojny co do kontraktu, wiemy na ile ma walk. Na pewno będą rozmowy w których nasze oferty będą się zdzierać z innymi – powiedział Kawulski.

O rozmowach z Arturem Szpilką i Izu Ugonohem

To prawda, że Izu został zaangażowany do KSW. Natomiast Szpilka to zawodnik z dużym potencjałem i bardzo energetyczny. Pasuje do mieszanych sportów walki. Nawet jeśli na początku musiałby być pod specjalną opieką. Na pewno nie moglibyśmy go zestawić od razu z jakimś topowym, przekrojowym zawodnikiem. Boję się, że ograniczenia kontraktowe są poza jego kontrolą – stwierdził Kawulski.

O doborze pretendentów i sytuacji w poszczególnych dywizjach

Jeżeli chodzi o wagę kogucią, to Antun Racić jest świetny i ciężko znaleźć mu rywala. Ale jest to dywizja, która w naszej części świata nie obradza w dziesiątki zawodników. W przypadku kategorii półciężkiej i Tomka Narkuna, to rzeczywiście jest problem ze znalezieniem kogoś, kto na papierze może mu zagrozić. To co wyprawia od pewnego czasu to hegemonia. Ale oczywiście jestem dumny z niego, bo jest świetnym, kompletnym zawodnikiem. Natomiast odnośnie Phila de Friesa, to nie daje spektakularnych walk, lecz wygrywa. I uciera nosa coraz lepszym rywalom. Nie jest tak, że bardzo chcemy by przegrał. Chcielibyśmy by dawał ciekawsze pojedynki – przyznał współwłaściciel KSW.

Inne ważne kwestie:

 • Mariusz Pudzianowski nie ma najwyższej wypłaty w KSW
 • Kawulski uważa galę na Stadionie Narodowym za największy jego sukces jako promotor
 • Gamrot vs. Parnasse to wciąż możliwy scenariusz, ale nie na najbliższą ich walkę
 • Kawulski chciałby doprowadzić do rewanżu Khalidov – Materla
 • Konflikt Martina Lewandowskiego z Mirosławem Oknińskim jest trochę infantylny
 • Nie wiadomo czy Mateusz Borek dalej będzie pracował na galach KSW ze względu na status kontraktowy z Polsatem. Ale nie wyklucza obecności przynajmniej na wydarzeniach PPV
 • Kawulski nie wierzy, by FEN było w stanie sprzedać więcej niż 1000 abonamentów na PPV
 • Sytuacja Dricusa du Plessisa jest skomplikowana. Głównie przez zamieszanie z jego przynależnością wagową i ostatnimi chorobami. To zniechęciło KSW
 • Khalidov ma w sobie jeszcze dużo żaru i da kilka wielkich starć
 • Była rozmowa o zaangażowaniu Anny Lewandowskiej w KSW. Ale Kawulski jej występ w klatce przewiduje jako katastrofę. Natomiast walka Roberta Lewandowskiego pobiłaby rekord sprzedaży PPV w Polsce
 • KSW prowadzi inny model biznesowy niż UFC
 • Kawulski ma dobre relacje z Marcinem Różalskim
 • Pytania o powrót „Popka” należy kierować do niego samego

Przeczytaj też: Jan Błachowicz reaguje na aresztowanie Jona Jonesa!

Kategorie
KSWNEWS

Dodaj komentarz

Powiązane