Khabib
źródło: thenational.ae

„Polecieć na drugi koniec świata w imię czego?” – Khabib podjął decyzję w sprawie UFC 249

Walka Tony'ego Fergusona z Khabibem Nurmagomedovem po raz kolejny została odwołana, bo w tym przypadku raczej nie można mówić o przełożeniu.

Khabib Nurmagomedov podjął ostateczną decyzję w sprawie UFC 249 i nie zawalczy z Tonym Fergusonem w obronie pasa kategorii lekkiej.

Oświadczenie Khabiba Nurmagomedova:

Rządy wszystkich krajów, autorytety na całym świecie, zachęcają ludzi do przestrzegania wszystkich wymogów bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby – ratowania ludzi. Rozumiem że ja mam być jedynym który został zwolniony ze wszystkich obowiązków? Muszę wykazać silną wolę polecieć na drugi koniec świata w imię czego…walki?

Rozumiem wszystko i jestem zdecydowanie bardziej zdenerwowany, niż każdy z powodu anulowania walki. Prawdopodobnie jak wszyscy inni miałem wiele planów po walce, ale nie mogę przecież tego wszystkiego kontrolować.

Pozostając w domu na kwarantannie i czytając reakcję ludzi na sytuację związaną z moim pojedynkiem, okazuje się że cały świat powinien podlegać kwarantannie.

– napisał Nurmagomedov na swoim Instagramie.

Nadal nie wiadomo, kto zostanie wyznaczony do zastępstwa. Wiele się mów o Justinie Gaethje, ale tu z kolei zgodę musi wyrazić także Tony Ferguson.

Ferguson nie ukrywa złości i po części rozumie Khabiba, ale wytyka mu także brak odwagi i tchórzostwo. Amerykanin podczas jednego z wywiadów zrugał też organizacje UFC za mało profesjonalne podejście i brak daty lokalizacji gali z numerem 249.

Przeczytaj także: Jon Jones zabiera głos po aresztowaniu 

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane