ferguson khabib
usatoday

Tony Ferguson: Khabib powinien stracić pas

Tony Ferguson nie kryje rozczarowania decyzją Khabiba Nurmagomedova o wycofaniu się z gali UFC 249.

Nurmagomedov wczoraj na Instagramie wydał oświadczenie iż nie zawalczy 18 kwietnia podczas UFC 249.

Rządy wszystkich krajów, autorytety na całym świecie, zachęcają ludzi do przestrzegania wszystkich wymogów bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby – ratowania ludzi. Rozumiem że ja mam być jedynym który został zwolniony ze wszystkich obowiązków? Muszę wykazać silną wolę polecieć na drugi koniec świata w imię czego…walki? – napisał “The Eagle”.

“El Cucuy” nie ukrywa złości na decyzję Rosjanina i jest zdania, że ten powinien zostać pozbawiony mistrzostwa wagi lekkiej.

Oczywiście, byłem bardzo zdenerwowany. Szkoda mi jednak bardziej tych, którzy mają teraz dużo cięższe czasy. Nurmagomedov miał okazję zostać w Stanach przed tym jak Rosja zamknęła swoje granice. Zdecydował się wrócić do Dagestanu, nie skończył swojego obozu. Facet nie chce walczyć. On się boi, on ucieka. Powinien zostać pozbawiony swojego tytułu. Rozumiem, co on chciał zrobić. Oczywiście, w Dagestanie jest jego rodzina. Ale miał okazję i zrobił dokładnie to samo na UFC 209. Wiedział, że cięcie wagi nie idzie mu zbyt dobrze. Powiedział nawet, że ciężko szło mu to szło. Dla mnie to po prostu uciekł. Wiedział co może zrobić żeby uratować tą kartę – stwierdził Ferguson w rozmowie dla ESPN.

W wywiadzie oberwało się również samej organizacji. Tony uważa, że UFC bawi się z nim po tym jak został pozbawiony tytułu tymczasowego. Skrytykował też brak informacji o potencjalnej lokalizacji gali UFC 249. Oczywiście frustracja “El Cucuy” jest zrozumiała. To kolejny raz, gdy nie dojdzie do jego pojedynku z Nurmagomedovem. Nie mówiąc o jego znakomitej serii zwycięstw: ma na koncie dwanaście wygranych z rzędu.

Przeczytaj też:Polecieć na drugi koniec świata w imię czego?” – Khabib podjął decyzję w sprawie UFC 249

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane