Dricus du Plessis
Zdjęcie: KSW

Dricus du Plessis ma ofertę z UFC! KSW nie pozwala na odejście

Dricus du Plessis to jedna z największych gwiazd MMA w Afryce. Z dobrej strony dał się poznać również poprzez występy w KSW.

Wydaje się jednak, że du Plessisa nie zobaczymy już w organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Gdy Kawulski był gościem w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym mówił tak:

Z DRICUSEM SYTUACJA JEST TROSZKĘ BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA, NIŻ NAM SIĘ WYDAJĘ. PO PIERWSZE JEST ZAWODNIKIEM PO DOŚĆ CIĘŻKIEJ CHOROBIE I OPERACJACH, KTÓRE UNIEMOŻLIWIAJĄ MU ROBIENIE WAGI. W ZWIĄZKU Z CZYM NIE WIEDZIAŁ, W KTÓREJ KATEGORII CHCE BYĆ. JA DO KOŃCA NAWET NIE WIEM, JAKĄ ON DECYZJĘ OSTATECZNIE PODJĄŁ, JEŚLI CHODZI O WAGĘ. NIE UKRYWAM, ŻE TA SYTUACJA, JAKO DO MATERIAŁU, KTÓRY MAMY PREZENTOWAĆ I ZARABIAĆ NA NIM TROSZKĘ NAS ZNIECHĘCIŁA.

NA TEN MOMENT MOCNO ROZWAŻAMY W OGÓLE POWRÓT TEGO ZAWODNIKA NA KOLEJNE GALE I NA KOLEJNE STARCIA. TO JEST TAKA TROCHĘ SYTUACJA, JAK NIEKIEDY MA UFC Z ZAWODNIKAMI Z KAUKAZU. TO SĄ ŚWIETNI ZAWODNICY, TYLKO WIZY NIE DOSTAJĄ. JAK TU PROWADZIĆ BIZNES Z GOŚCIEM, KTÓRY NA 10 RAZY MOŻE PRZYJECHAĆ RAZ? JEŻELI NIE UTRZYMUJESZ RYTMIKI W POPULARYZACJI ZAWODNIKA I BUDOWANIU JEGO KARIERY I NIE JESTEŚ W STANIE JEGO WALK POKAZYWAĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ, A NAJCHĘTNIEJ DWA RAZY W ROKU, TO TEN CZAS SIĘ WYDŁUŻA, A TO TEŻ NIE JEST TANI ZAWODNIK.

Mimo tych słów KSW nie jest skłonne do wcześniejszego zerwania kontraktu, co du Plessis wyznał w wywiadzie dla MMA Junkie. „Stillknocks” powiedział, że ma kilka ofert, w tym m.in. z Rizin czy UFC. Nie może jednak na razie podejmować konkretnych decyzji. Przynajmniej do grudnia, jeżeli nie będzie porozumienia z KSW.

Otrzymałem te oferty, gdy byłem w Stanach w lutym. Mówię, że mój kontrakt jeszcze się nie skończył i nie wypuszczą mnie do tego czasu, mimo że tacy faceci jak (David) Zawada i kilku innych dostali przedterminowe zwolnienie ze swojego kontraktu. Szczerze mówiąc, jest mi trochę smutno, że mój związek z KSW poszedł tą drogą. Zawsze miałem wspaniałe relacje ze wszystkimi, którzy są częścią KSW i byli dla mnie niesamowicie dobrzy i na odwrót, aż do tego dylematu – powiedział du Plessis.

Du Plessis to były mistrz wagi półśredniej w KSW i aktualny mistrz wagi średniej w organizacji w EFC. Nic dziwnego zatem, że efektownymi występami i kolejnymi tytułami mistrzowskimi przykuł uwagę z największych firm.

Przeczytaj też: Norman Parke z ciekawą ofertą od KSW
Kategorie
KSWNEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane