Mateusz Legierski
Zdjęcie: facebook.com/Mateusz-Dynamit-Legierski

„Od razu się zgodziłem. Mogę się pokazać na polskiej ziemi” – Mateusz Legierski o przejściu do KSW

Mateusz Legierski to jeden z najnowszych nabytków organizacji KSW.

„Dynamit” to aktualny mistrz dywizji lekkiej w czesko-słowackiego Oktagon MMA. Stoczył do tej pory sześć pojedynków i nie poznał smaku porażki. 25-latek ma zamiar kontynuować passę w KSW.

Staram się dawać z siebie 100%! Chcę, by moje walki kończył się nokautami. W KSW, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, zdobędę mistrzostwo – stwierdził Legierski w programie „Koloseum”.

Zawodnik nie ukrywa, że pandemia koronawirusa też przyczyniła się do jego decyzji.

Zadzwonił menadżer, że jest oferta. Wiedziałem, że przez koronawirusa mogę nie zawalczyć w Oktagonie, to mógł być problem. Od razu się zgodziłem i podpisałem kontrakt. Świetnie się z tym czuję. Mogę się pokazać na polskiej ziemi – przyznał.

Legierski zdołał też zapoznać się już z rozkładem sił w dywizji lekkiej w KSW. Podkreśla, że jest tam kilka mocnych nazwisk i ma już parę na oku.

Kategoria lekka w KSW jest bardzo obsadzona. Są tam zawodnicy, którzy mają kilka wygranych. Oni mają pierwszeństwo, a ja chcę pokazać się z dobrej strony, a okazja do walki o pas prędzej czy później się pojawi. Chciałbym zmierzyć się z Normanem Parkiem. To byłaby widowiskowa i atrakcyjna walka zarówno dla KSW, jak i fanów – podsumował.

Źródło: Koloseum/Polsat Sport

Przeczytaj też: Mamed Khalidov prezentuje formę – szykuje się do kolejnego pojedynku? [WIDEO]

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.