Askham Khalidov KSW 52
Polsat Sport

Scott Askham o rewanżu z Mamedem Khalidovem: Dla mnie ta walka nie ma sensu

Wygląda na to, że oddala się perspektywa rewanżu Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem.

Khalidov w ostatnich tygodniach mocno ubiegał się o możliwość zrewanżowania się Askhamowi za porażkę z gali KSW 52. Wszystko zaczęło się miesiąc temu, gdy legenda KSW w programie „Klatka po klatce” sugerowała, że chciałby zawalczyć o pas mistrzowski.

Jak ja byłem na emeryturze to cały czas krzyczał: Mamed, Mamed! No i wróciłem po przerwie mając 39 lat, a on jest w kwiecie swojej formy. Askham wszystkich zmiata i deklasuje, no i ja wracam na walkę na przetarcie prosto z nim, gdzie długo nie walczyłem. Walka była jaka była, wziął mnie sposobem. Nie była to walka porywająca i po prostu sportowo chcę jeszcze raz się z nim zmierzyć.

Mi się wydawało, że zasługuje na tą walkę, nie walczą przez dłuższy czas w swojej kategorii. Wracając do swojej wagi przegrałem, ale nie neguje tego, że on wygrał. Według nowych zasad MMA można na kimś leżeć i wygrać walkę – OK. Ja jemu nic nie pisze, nie zaczepiam, on sam co chwilę coś wrzuca. On sam sobie zdaję sprawę z tego, że to nie była walka mistrza. Ja chciałem się z nim bić. Ja przyszedłem do niego, bo wiedziałem, że wszystkich w niej lał i mówię – to dawaj stójka. On za każdym razem w stójce był w opałach.

Ta wypowiedź wywołała sporo zamieszania, bowiem Askham po pokonaniu Khalidova zadeklarował, że chce walczyć z Tomaszem Narkunem. Anglik ostatnio zaczął nawet mierzyć w drugi tytuł mistrzowski. I kolejne wpisy w mediach społecznościowych pokazują, że nie rezygnuje z tych planów.

Chodzą plotki, że KSW chce mojego rewanżu z Mamedem. Dla mnie ta walka nie ma sensu. Nie chce mi się obijać każdego podwójnie, żeby coś udowadniać. Jestem lepszy. Wszyscy widzą jak się kończyły rewanże ( Mój z Materlą i Narkuna z Mamedem). Wolę powalczyć z jakimś z nowych nabytków KSW – Magomedov albo Duraev i mieć jakieś nowe wyzwanie. Osobiście uważam, że powinien być jakiś eliminator do walki o pas ze mną, a ja czekając mogę powalczyć z Narkunem o pas wagi półciężkiej – stwierdził mistrz wagi średniej.

Ciekawe zatem na co zdecyduje się KSW. Czy rzeczywiście odpuści ze starań o walkę Askham – Khalidov 2? Czy też będzie naciskać jednak na ten pojedynek.

Przeczytaj też: Mariusz Pudzianowski chciałby walki ze swoim dawnym pogromcą!

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.