Babilon MMA 14. Pawlak Tomczyk
Zdjęcie: Babilon MMA

Babilon MMA 14: Pawlak chce zmazać plamę i zdobyć mistrzowski pas obiecany dziecku

Świetne starcie w wadze średniej czeka kibiców 26 czerwca na gali Babilon MMA 14 w studiu telewizyjnym.

Paweł Pawlak (15-4-1) chce się zrehabilitować za ostatnią, zremisowaną walkę z Adrianem „Aresem” Błeszyńskim o pas federacji Tomasza Babilońskiego. Rywalem „Plastinho” będzie wracający po 2-letniej przerwie Filip Tomczak (7-1), który nie zwykł przegrywać w klatce.

– Lubię oglądać walki różnych zawodników i od pewnego okresu obserwuję Filipa Tomczaka. Wiem, że w 2018 roku miał ciężką kontuzję, ale już długo bardzo mocno trenuje i będzie znakomicie przygotowany. Widać, że jest niesamowicie ambitny, a mi taki przeciwnik odpowiada. Oby Filip nie sugerował się tylko moim ostatnim występem, dałem plamę i chciałbym wymazać walkę z Adrianem Błeszyńskim. Na pewno fani MMA zobaczą w oktagonie prawdziwego i przede wszystkim zdrowego Pawła „Plastinho” Pawlaka – mówi Pawlak, który już dwukrotnie walczył o mistrzostwo Babilon MMA, ale najpierw przegrał z Danielem „Skibą” Skibińskim, a następnie zremisował z Adrianem „Aresem” Błeszyńskim.

Organizacja Tomasza Babilońskiego jako pierwsza wróciła w czasie pandemii koronawirusa.

Pod koniec maja, w głównym pojedynku Babilon MMA 13 w studiu telewizyjnym Łukasz Brzeski w kategorii ciężkiej pokonał w 2. rundzie Michała Piwowarskiego. Niecały miesiąc później Filip Tomczak spróbuje popsuć plany Pawłowi Pawlakowi, który – gdyby nie koronawirus – miałby już za sobą rewanż z Błeszyńskim i być może okazałe trofeum w swoim domu.

– Dziękuję Tomaszowi Babilońskiemu za daną mi szansę występu w walce wieczoru. Długo mnie nie było w klatce, lecz nie zawiodę. Wraz ze sztabem: Edwinem Raczyńskim, Piotrem Jaroszem i Alfredem Szyndlerem nie mieliśmy wątpliwości, że takich ofert się nie odrzuca. Nie ma co czekać, widzę szansę na wygraną i to mnie uskrzydla – twierdzi Filip Tomczak.

Paweł „Plastinho” Pawlak jest bardziej doświadczony, ma za sobą walki dla UFC, ale to Filip Tomczak każdego ze swoich siedmiu rywali pokonał przed czasem. Poznański fighter ubija i dusi gilotynami, ale czy po tak długim rozbracie z MMA jest w stanie przełamać Pawlaka?

– Marzy mi się pas federacji Tomka Babilońskiego, a że i ja jestem mega ambitnym sportowcem, to podejmuję ryzyko i wziąłem walkę z Filipem. Nie chciałem nikogo słabego. Tomczak jest silny fizycznie, jego atut to parter, dużo pracuje z klinczu, łapie gilotyny itd. Ale już go rozpracowaliśmy, wiem co mam robić. Poza tym walka zaczyna się w stójce i zobaczymy, co potrafi w tej płaszczyźnie – przyznaje Paweł Pawlak.

Filip Tomczak jedyną porażkę poniósł 3,5 roku temu z Marcinem Naruszczką.

Potem wygrał 3 pojedynki, w tym z mającym wtedy rekord 9-0 Słowakiem Jozefem Wittnerem na jego terenie. To właśnie wtedy doznał kontuzji, która na długo wykluczyła go ze sportu.

– Nie sądzę, że Pawlak tak szybko opadnie sił jak w walce z Błeszyńskim. Będzie gotowy na pełne 5 rund. Wzrostem jesteśmy tacy sami (po 182 cm). Ale on ma dłuższe ręce, jest bardziej elastyczny czy wręcz śliski, poza tym jego silną bronią są łokcie. Będę się starał sprowadzić go do parteru, takich jak innych przeciwników, gdzie uzyskuję przewagę – ocenia Filip Tomczak, który walczył m.in. na galach FEN.

Na papierze faworytem jest Paweł Pawlak, który po raz piąty wystąpi na gali Tomasza Babilońskiego.

– Było mi strasznie przykro, że mimo jednych z najlepszych przygotowań, zawiodłem w walce z Błeszyńskim. Okazało się, że miałem wtedy jakiegoś pasożyta w organizmie Wyszło to z badań krwi i poszło mi bardzo słabo, bardzo szybko odcięło mi tlen. O ile ze Skibińskim daliśmy świetną 5. rundę, o tyle z Adrianem 4. i 5. runda w moim wykonaniu były żenujące. Dobrze, że pierwszą wygrałem 10-8, w drugiej też zwyciężyłem, ale trzecia była już sporna. Remis nie jest krzywdzący, jednak tamtą walkę muszę wymazać z pamięci. Chcę się zrehabilitować i wygrywać, bo przecież obiecałem mojemu dziecku, że w końcu zdobędą pas mistrzowski – stwierdza Paweł Pawlak.

Studyjna gala Babilon MMA 14 odbędzie się już 26 czerwca. Transmisja ZA DARMO na kanałach grupy Polsat.

Źródło: Babilon MMA

Przeczytaj też: Polskie MMA wróciło! Wyniki z gali Babilon MMA 13
Kategorie
BabilonNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.