Bohater KSW 54 zawieszony na cztery lata za doping?

Na jaw wyszły nieprzyjemne informacje o jednym z uczestników sobotniej gali.

Jeden z uczestników zbliżającej się imprezy KSW 54 stoi w obliczu poważnego zakazu odbywania walk z powodu wyników testów antydopingowych.

W sobotę Quentin Domingos (5-1) ma zadebiutować w KSW z byłym zawodowym bokserem i kickboxerem Izuagbe Ugonohem (0-0). Pytanie brzmi, czy „Ruskov” może stoczyć tą walkę? Domingos został poddany testom po walce na Gladiators Arena 10, która odbyłą się 17 marca 2018 roku. Urodzony w Portugalii Francuz znokautował wówczas Daniele Palomba w pierwszej rundzie. W jego organizmie wykryto wówczas wiele środków dopingujących – między innymi Metenelon, Androstan, Drostanolon, Testosteron czy Trenbolon.

Dwa miesiące później ponownie skontrolowano Portugalczyka. Tym razem kontrolerzy odwiedzili go w domu  i ponownie w jego organizmie znaleziono niedozwolone substancje. Domingos dostał wówczas tymczasowe zawieszenie czekając na posiedzenie w sprawie ostatecznej decyzji.  „Ruskov” nie posłuchał się jednak i stoczył kilka walk w Belgii i Francji. W grudniu zeszłego roku po pokonaniu Seada Kahrovicia znów został poddany kontroli antydopingowej Testy tym razem dały wynik negatywny.

Za niedostosowanie się do zawieszenia, Domingos otrzymał karę czterech tysięcy euro oraz został zawieszony na cztery lata. Zawieszenie skończy się dopiero w październiku 2022r.

Głos zabrała również sama federacja KSW:

Federacja KSW nie otrzymała żadnego zawiadomienia od Francuskiej Agencji Antydopingowej w sprawie Quentina Domingosa. Zawieszenia ze strony zagranicznych komisji nie obowiązują za granicą tego kraju, gdzie zawodnik został zawieszony. Wynika z tego, że to organizacja decyduje o tym, czy chce się dostosować się do ich orzeczeń. Federacja KSW nie była świadoma żadnego z zawieszeń, gdy podpisywała kontrakt z Quentinem Domingosem. Naszym zdaniem zawieszenie sprzed ponad dwóch lat w innym kraju nie powinno obowiązywać zawodnika dzisiaj.

Podobne podejście do sprawy ma manager Domingosa, który stwierdził, że dokumenty złożone przez francuską komisje są fałszywe, a kopia, którą otrzymał, zawierała sprzeczne informacje. Manager odmówił dostarczenia kopii dokumentów redakcji Sherdog, które otrzymał, dla porównania dokumentów.

W związku, że manager zawodnika oraz sama federacja KSW nie przejmują się wyrokiem francuskiej komisji, Francuz zawalczy podczas sobotniej gali KSW 54.

 

Źródło: Sherdog.com

Przeczytaj też: „OKAŻE SIĘ KTO CIĘŻKO PRACOWAŁ PRZEZ CAŁE ŻYCIE” – MATEUSZ GAMROT PRZED KSW 54

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.