Ray Borg
Źródło: sports.yahoo.com

„Może to już czas, aby rozpocząć nowy rozdział” – Ray Borg po opuszczeniu UFC

Były pretendent do pasa w dywizji muszej ogłosił swoją emeryturę niecały miesiąc po odejściu z UFC.

W poście, na swoim oficjalnym koncie na Instagramie Ray Borg napisał: 

Nigdy nie sądziłem, że emerytura nadejdzie w wieku 27 lat, ale niektóre decyzje są trudniejsze niż inne. Może to czas, aby rozpocząć nowy rozdział w moim życiu.

 

Na ten moment jednak, post został usunięty z Instagrama. Menedżer Borga, Ali Abdelaziz, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Post pojawia się niecały miesiąc po tym, jak UFC zwolniło 27-letniego zawodnika z kontraktu. Ray wycofał się z pojedynku na UFC Vegas 5, gdzie miał zmierzyć się z Nathanem Manessem. Przyczyny rezygnacji Borga nie zostały ujawnione.

Przez sześć lat “The Tazmexican Devil” wielokrotnie zmagał się ze swoją wagą. Czterokrotnie nie zrobił jej zarówno w wadze muszej, jak i koguciej, oddając tym samym część swojej wypłaty przeciwnikom. Podczas swojej ostatniego pojedynku został wypunktowany przez Ricky’ego Simona.

W 2018 roku Borg zmagał się z problemami osobistymi – u jego nowonarodzonego syna zdiagnozowano rzadką chorobę mózgu. Choroba wymagała 12 oddzielnych operacji. Został również wykluczony z UFC 223, kiedy Conor McGregor zaatakował autobus. Odłamki szkła dostały się do jego oka uniemożliwiając mu występ na tej gali. Pomimo swoich problemów z wagą Borg walczył o tytuł w kategorii muszej.  Do miana pretendenta doprowadziły go zwycięstwa nad Jussierem Formigą i Louisem Smolką. Próba zdobycia tytułu zakończyła się porażką. W piątej rundzie musiał uznać wyższość ówczesnego mistrza  Demetriousa Johnsona. Ogólny rekord Raya Borga w UFC wynosi 7-5.

Przeczytaj też: Dana White: To będzie ostatnia walka dla Andersona Silvy

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.