Róża Gumienna powróci do klatki już podczas Babilon MMA 16

Starcie Róża Gumienna vs. Magdalena Rak odbędzie się już pod koniec września.

Róża Gumienna (2-0) zmierzy się podczas gali Babilon MMA 16 z Magdaleną Rak (1-0). Obie zawodniczki mają bogatą przeszłość w kick boxingu, jednak ze sobą zmierzą się dopiero w MMA, w umownym limicie wagowym do 60kg. Gala Babilon MMA 16 odbędzie się 25 września w Legionowie. Transmitowana będzie na antenach Polsatu.

Gumienna jest byłą mistrzynią organizacji FEN w K1, oraz byłą pretendentką do pasa organizacji DSF. W październiku 2019r. podczas gali Babilon MMA 10 w Wieliczce zadebiutowała w formule MMA pokonując Raimonde Grundulaite (0-1) przez nokaut już w pierwszej rundzie. Drugą walkę w MMA stoczyła w czerwcu br. pokonując przez TKO po świetnej walce Aldine Seferović (0-1). Mimo małego doświadczenia w MMA, zawodnicze odmówiło już sporo rywalek:

Krótko jestem w Mieszanych Sztukach Walki, a już tak wiele rywalek mi odmówiło, że nie chciałam „targować” się o wagę. Wolałabym oczywiście rywalizować w limicie 61,2kg, powszechnie uznawanym na świecie, ale przeciwniczka chciała koniecznie 60kg. Nie wiem, o co chodzi, takie przepychanki wagowe mi się nie podobają, ale chcę walczyć, a nie czekać miesiącami na kolejny sprawdzian.

Rywalką Gumiennej podczas trzeciej walki dla organizacji Babilon MMA, będzie Magdalena Rak (1-0), która swoją jedyną walkę w MMA stoczyła w 2017r. na FEN 19. Podczas trzech lat przerwy od startów w mieszanych sztukach walki, Rak toczyła walki w kick boxingu. W 2019r. została mistrzynią Polski w kategorii do 65kg, a w 2018r. zdobyła złoty medal w wadze do 60kg i została uznana najlepszą kickboxerką MP Oriental Rules w Starachowicach. Mimo startów w kategorii 65kg, Rak chce startować w niższych kategoriach:

Nie czuję się „naturalną” zawodniczką kategorii 65kg. Zdecydowanie bliżej mi do 60-63kg i najczęściej w tych kategoriach walczę amatorsko. Zawodowo z kolei biję się do 57kg i ta kategoria również mi odpowiada. Limit wagowy 60kg w walce z Różą stanowi pewien kompromis pomiędzy naszymi kategoriami.

 

Źródło: InTheCage.pl

Przeczytaj też: „MYŚLAŁEM ŻEBY SIĘ WYCOFAĆ” – MATEUSZ GAMROT PO KSW 54 (WIDEO)

Kategorie
BabilonNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.