Stasiak vs Surdyn
Żródło: KSW Facebook

KSW 55: Damian Stasiak vs Patryk Surdyn

Czołowi zawodnicy kategorii koguciej w Polsce zmierzą się ze sobą w klatce KSW.

Federacja KSW za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła kolejny pojedynek dodany do karty walk gali KSW 55. Po prawie rocznej przerwie do klatki powróci Damian Stasiak, a jego rywalem będzie perspektywiczny Patryk Surdyn. Walka odbędzie się w kategorii koguciej.

Damian Stasiak to były reprezentant UFC. Dla amerykańskiej organizacji stoczył sześć pojedynków, z których dwa wygrał, a cztery razy musiał uznać wyższość rywala. W swojej karierze bił się z takimi zawodnikami jak: Filip Pejic, Mike Grundy czy Magomed Magomedov. W 2019 roku podpisał kontrakt z federacją KSW, dla której jak na razie stoczył jeden pojedynek. Na KSW 51 miał okazję zdobyć pas kategorii koguciej . Przegrał jednak starcie mistrzowskie z Antunem Racicem na dystansie pięciu rund.

Patryk Surdyn w swojej zawodowej karierze nie zaznał jeszcze porażki. Na pięć stoczonym walk wszystkie zwyciężył, z czego trzy przed czasem. Większość pojedynków stoczył pod szyldem AFN. W 2019 roku stał się mistrzem tej organizacji. Na AFN 5 w 26 sekund znokautował Sylwestra Millera zdobywając pas dywizji do 51 kilogramów. Teraz czego go największy sprawdzian w dotychczasowej karierze.

Przeczytaj też:  KSW 55: Romanowski vs Surdu – pierwszy sprawdzian zwycięzcy „Tylko Jeden”

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane