Zdjęcie: FEN

Izabela Badurek wygrywa z Anitą Bekus, mimo iż początkowo to ręka Bekus powędrowała w górę.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca na profesjonalnych galach...

Izabela Badurek (8-6) wygyrwa przez niejednogłośną decyzję sedziów z Anitą Bekus (3-2), mimo iż początkowo to Bekus została ogłoszona zwyciężczynią. Po kolejnej walce, organizatorzy ogłosili, że wkradł się błąd w liczeniu punktów i werdykt został zmieniony na zwycięstwo byłej zawodniczki UFC.

Przeczytaj też:

Runda pierwsza:

Wysokimi kopnięciami próbuje Badurek, Bekus odpowiada ciosami. Bekus nie trafia highkickiem i walka ląduje w klinczu. 30-latka z Łodzi dociska przeciwniczkę do siatki. Badurek odwraca pozycję. Znów z dominującej pozycji Anita, która okopuje uda Izy w klinczu. Badurek przewraca zawodniczkę Shark Top Team i próbuje wykluczyć rękę. Niespodziewanie to Bekus ląduje w lepszej pozycji ale tylko na chwilę. Badurek wstaje, Bekus próbuje znokautować kopnięciami z dołu. To się nie udaje więc próbuje dźwigni skrętowej na nogę, ale to również się nie udaje. Bekus dociska do siatki w klinczu. Gilotyna w wykonaniu Izabeli Badurek, jednak wychodzi z tego Bekus i to ona z lepszej pozycji z dołu.

Runda druga:

Znów wysokim kopnięciem chybiła Badurek, Bekus odpowiada sierpowym. Mocny prawy w kontrze w wykonaniu Badurek. Prawy na korpus w wykonaniu 29-latki z Lublina. Badurek próbuje wejść w nogi, broni się Bekus i dociska rywalkę do siatki. Badurek odwraca pozycję, a po chwili obala Łodziankę i ląduje w dosiadzie. Zasypuje ciosami, broni się Anita. Balacha w wykonaniu Badurek. Niesamowite, że Bekus nie odklepała i w dodatku zajmuje plecy. Wpina rękę i zapina duszenie, to się nie udaje i rozbija zamkniętą w żółwiu Badurek. Iza próbuje wykorzystać grawitację, lecz to się nie udaje. Znów próbuje zapiąć duszenie 30-latka. Gong kończy rundę drugą.

Runda trzecia:

Spokojnie zaczynają trzecią rundę. Klincz i Badurek dociska do siatki, a po chwili obala Bekus. Łokcie z dołu w wykonaniu Anity. Iza wciska głowę w mostek zawodniczki z Łodzi. Dosiad i Badurek obija twarz Bekus ciosami. Wpięcie za plecy i rozbija ciosami rywalkę. Rozciąga i próbuje zapiąć duszenie, ale Łodzianka nie pozwala na to. Po chwili się to udaje, ale po raz kolejny wychodzi z tego Bekus. Anita znów nie pozwala zapiąć duszenia i wstaje. Badurek próbuje obalić, ale to Bekus zajmuje plecy. Gong kończy rundę numer trzy, a także całą walkę.

 

Przeczytaj też: Trzy walki mistrzowskie na FEN 31! Poznaliśmy pierwszych uczestników!

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.