bekus badurek fen 30
Zdjęcie: FEN

Cyrku nie ma końca… Werdykt zmieniony, mimo iż karty sędziowskie mówią co innego

Kontrowersji po werdykcie Badurek vs Bekus jest wiele.

Podczas FEN 30 doszło do naprawdę kuriozalnej sytuacji. Po walce Izabela Badurek vs. Anita Bekus sędziowie ogłosili niejednogłośne zwycięstwo zawodniczki z Łodzi. Już to wzbudziło wiele kontrowersji wśród kibiców i dziennikarzy, ponieważ według wielu, zwyciężczynią powinna zostać była zawodniczka UFC. Podczas kolejnej walki, komentatorzy ogłosili, że doszło do pomyłki w liczeniu punktów i werdykt zostanie zmieniony. Później oficjalnie potwierdzili to organizatorzy.

Niesamowita historia podczas #FEN31, za którą przepraszamy wszystkich kibiców. Jeden z sędziów po walce Bekus – Badure do punktacji oddał karteczkę z ostatnią rundką walki Turyński – Cereyon (mimo zakończenia jej przed czasem i tak ją wypunktował). Oficjalnie wygrała Badurek.

To nie koniec, bo organizacja FEN za pośrednictwem Twittera poinformowała, że doszło do błędu w liczeniu punktów z trzeciej rundy. Trener główny Anity Bekus wrzucił jednak karty punktowe z tej walki, gdzie widać, że wszyscy sędziowie wypunktowali tę rundę na konto Badurek, więc ta runda nie powinna nic zmieniać w sprawie werdyktu.

Klubowy kolega, a także partner życiowy Anity – Marcin Wrzosek, zarzucił na Twitterze, że to organizatorzy zmienili werdykt, a nie sędziowie.

Od kiedy organizatorzy klucz się z sędziami po werdykcie?????? To sedziowie decyduja o werdykcie nie organizator!!!!

@FENmma
@JozwiakPawe

To nie koniec, ponieważ Wrzosek ujawnił również fragment rozmowy z prezesem FENu – Pawłem Jóźwiakiem, gdzie Jóźwiak pisze, że obóz Izabeli Badurek od razu odwołał się od werdyktu. Jak słusznie zauważył dziennikarz Kanału Sportowego – Maciej Turski, organizacja powinna powołać niezależny panel sędziowski, który powinien obejrzeć powtórkę tej walki. Czy na pewno tak się stało? Jest to wątpliwe.

Co dalej w związku z masą kontrowersji w werdykcie? Manager Izy – Przemysław Kosiński nie wyklucza również werdyktu no contest.

Organizatorzy poinformowali, że po gali, sędzia głowny – Piotr Michalak wyjaśni wszystko w wywiadzie dla mediów.

 

Przeczytaj też: Trzy walki mistrzowskie na FEN 31! Poznaliśmy pierwszych uczestników!

 

 

 

 

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.