Roberto Soldić
fot. facebook.com/konfrontacja

Doniesienia: Roberto Soldić vs. Michał Materla na KSW 56!

Niespodziewany, błyskawiczny powrót Michała Materli do klatki KSW!

Jak poinformował za pośrednictwem Twittera, mający zazwyczaj dobre informacje na temat walk w polskim MMA użytkownik MMAPudelek.pl, walka pomiędzy mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldiciem, a Michałem Materlą (29-7) będzie co-main eventem gali KSW 56. Starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej.

Roberto Soldić do KSW wszedł z przytupem w 2017 roku, kiedy już podczas pierwszej walki zdobył pas demolując Borysa Mańkowskiego. W pierwszej obronie pasa, stracił go na rzecz Dricusa Du Plessisa, któremu udanie zrewanżował się na gali KSW 45 w Londynie. W kolejnych walkach dla KSW pokonywał kolejno Viniciusa Bohrera, Krystiana Kaszubowskiego oraz Michała Pietrzaka. W marcu, podczas gali KSW 53 miał zmierzyć się z Mariusem Zaromskisem. Do tej walki ostatecznie nie doszło, ponieważ całe wydarzenie zostało odwołane.

Materla powróci błyskawicznie do klatki KSW, bowiem swoją ostatnią walkę stoczył w październiku bieżącego roku. Podczas gali KSW 55 pokonał przez TKO w drugiej rundzie Aleksandara Ilicia. Wcześniej swoją walkę stoczył gościnnie na gali EFM 3, kiedy już w pierwszej rundzie poddał Wilhema Otta. Wcześniej w swojej karierze pokonywał między innymi Damiana Janikowskiego, Tomasza Drwala, Antoniego Chmielewskiego, czy Martina Zawadę. Przegrywał z Mamedem Khalidovem, Jayem Silvą oraz dwukrotnie ze Scottem Askhamem.

 

Źródło: Twitter/MMAPudelek

Przeczytaj też: Doniesienia: Poznaliśmy uczestników walki wieczoru KSW 56!

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.