Michał Materla czekam na sygnał

Materla przed walką z Soldiciem: nie wiem czy to jest dobry ruch z jego strony

Michał Materla zawalczy z Roberto Soldiciem podczas gali KSW 56, 14 listopada.

Historia Chorwata w KSW to mały rollercoaster. Najpierw zdobył mistrzostwo wagi półśredniej, by następnie stracić na rzecz Dricusa Du Plessisa. „Robocop” jednak odzyskał tytuł i od kilku walk nikt nie może znaleźć na jego sposobu. Dlatego Soldić szuka nowych wyzwań i przeniósł się do kategorii do 84 kilogramów.

To bardzo mocny zawodnik, który jest teraz na fali wznoszącej, ale przechodzi wagę wyżej i nie wiem czy to jest dobry ruch z jego strony – mówi Materla w rozmowie dla Polsatu Sport – To bardzo mocny stójkowicz, który ma „dobre oczko”, czyli bardzo celnie bije w punkt, więc na to będę musiał uważać, ale będę szukał swojej szansy tam, gdzie czuje się najlepiej.

Materla powrócił do klatki KSW w październiku i poradził sobie z Aleksandarem Iliciem. Pokazał tym samym, że mimo 36 lat na karku wciąż się liczy w rywalizacji.

Myślę, że próg wieku zawodowych sportowców dosyć mocno w ostatniej dekadzie posunął się do przodu. Zawodnicy koło 40-ki mogą bardzo czynnie i i skutecznie uprawiać sport. Wynika to z tego też, że wiedza sportowców, trenerów i całego sztabu trenerskiego jest coraz lepsza, większa i sprawniej można monitorować cały organizm. Czy na tym etapie się cieszę? Nie miałem takich zwątpień czy momentów jeszcze, żeby mój organizm na tyle się upominał o emeryturę. Oczywiście zdarzają się kontuzje mniejsze i większe, ale póki co bardzo dobrze mi się trenuje i stawiam jeszcze mocny opór moim klubowym kolegom na treningach. Mam nadzieję ta passa jeszcze trochę potrwa – stwierdził „Magic”.

Przeczytaj też: Tomasz Narkun przed KSW 56: wierzę w swoje umiejętności

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane