Fabricio Werdum
Źródło: bleacherreport.com

„Rozmowy są naprawdę zaawansowane” – Werdum o potencjalnym rewanżu z Emelianenko

Panowie walczyli ze sobą w 2010 roku na gali Strikeforce.

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdum, zakończył swoją serię dwóch przegranych walk, poddając Aleksandra Gustafssona na UFC Fight Island 3. Zwycięstwo to było ostatnią walką na kontrakcie Werduma z UFC. Jednak już wcześniej Fabricio otwarcie mówił, że nie zamierza ponownie podpisać kontraktu z UFC.

Zamiast tego zasugerował, że może ponownie skontaktuje się z byłym dyrektorem generalnym Strikeforce, Scottem Cokerem, który teraz prowadzi Bellator MMA. Być może w celu rewanżu z Fedorem Emelianenko. Chociaż nic nie jest jeszcze ustalone, sprawy wydają się zbliżać ku ogłoszeniu. W niedawnym wywiadzie dla Canal Encarada Werdum opowiedział o postępach w negocjacjach z Bellatorem, mówiąc, że jego menedżer, Ali Abdelaziz, był w kontakcie z tą organizacją, a oni tylko czekają na odpowiedź od Fedora:

Rozmowy są naprawdę zaawansowane. Ali pojechał tam w zeszłym tygodniu, miał rozmowę, a teraz pozostaje kwestia akceptacji Fedora. Powiedział któregoś dnia w wywiadzie, że chciałby również wziąć udział w rewanżu. Ponieważ mam ogromny szacunek dla Fedora, chętnie dam mu szansę zrewanżowania się.

 

Fedor i Scott Coker już wcześniej byli zainteresowani rewanżem z Werdumem. Obaj początkowo spotkali się w Strikeforce w walce, która stała się historyczna, gdy Werdum zakończył legendarny bieg Emelianenko, poddając go w zaledwie 69 sekund. Wkrótce potem wrócił do UFC, gdzie kontynuował swoją karierę. Następnie zdobył mistrzostwo wagi ciężkiej i już nigdy nie mieli okazji spotkać się w klatce. Teraz wszystko wskazuje na to, że ponownie skrzyżują ze sobą rękawice. Fabricio Werdum uważa jednak, że pojedynek zakończy się w podobny sposób: 

Nadal uważam, że Fedor jest najlepszym zawodnikiem wszechczasów i musisz go szanować. Robił wiele rzeczy przez 10 lat, pokonał najlepszych, więc myślę, że byłaby to walka, którą każdy chciałby zobaczyć w Bellatorze.

 

Jeśli Fedor się zgodzi i jeśli naprawdę chce walczyć ze mną jeszcze raz o ten rewanż…  z całym szacunkiem, mocno wierzę, że ponownie go poddam. Nie mam wątpliwości. To nie ja jestem zarozumiały ale taka jest rzeczywistość. Tak sobie wyobrażam. Będzie to oczywiście trudne. Ludzie myślą, że druga walka będzie łatwa, ale co powiesz o pierwszej? Walka z Fedorem, oczekiwanie, nikt we mnie nie wierzy, wszyscy przeciwko mnie i śpiewają „Cesarz” na arenie. Było to oczywiście trudne ze względu na wszystko, co go otaczało.

 

Jednym z opóźnień w zorganizowaniu tej walki jest prawdopodobnie problem z czasem i miejscem jej odbycia. W wieku 44 lat Fedor jest u schyłku swojej kariery, a Bellator zamierzał w tym roku promować dla niego coś w rodzaju tournee emerytalnego. Potem wybuchła pandemia COVID-19 i tymczasowo opóźniła te plany. Scott Coker jest nieugięty i twierdzi że Fedor nie powinien toczyć walk na pustej arenie. Sam Emelianenko jest mniej zaniepokojony tym aspektem swojej emerytalnej trasy koncertowej, ale gdyby ta dwójka po raz kolejny walczyła, może to nie być tylko ostatni taniec Fedora. Sam Werdum skomentował to:

Kto wie, nie wiem, czy to może być ostatni. Kiedy Fedor przechodzi na emeryturę, ja przechodzę na emeryturę, pijemy razem tequilę i to koniec [Śmiech]. Nie wiem, czy to się może zdarzyć.

 

Werdum to jeden z najwybitniejszych zawodników wagi ciężkiej.  Zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC, wielokrotne mistrzostwa świata w BJJ i pokonał wiele cenionych osobowości w tym sporcie. Jego obecny rekord to 24-9-1.

Przeczytaj też: Conor McGregor akceptuje rewanż z Porierem na UFC. Ma jeden warunek

Kategorie
BellatorNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.