Zdjęcie: ACA

Jakub Kowalewicz przegrywa z Korkmazem przez jednogłośną decyzję!

Niemiec górą w starciu z Polakiem.

Przebieg walki:

Runda pierwsza:

Prawym sierpowym trafia Korkmaz. Trafia ponownie i nokdaun zalicza Polak. Niemiec próbuje to błyskawicznie wykorzystać i ląduje w gardzie. Z góry aktywniejszy jest Korkmaz, który atakuje ciosami co jakiś czas. 29-latek z Berlina wstaje podnosząć Kowalewicza i próbuje rozbić gardę, ale mu się to nie udaje. Korkmaz atakuje serią ciosów, ale zawodnik WCA wyklucza mu ręce. Cały czas Niemiec próbuje zaatakować ciosami z góry, ale gdy mu się to udało gong skończył rundę pierwszą.

Runda druga:

Obrotowym kopnięciem próbuje Korkmaz, ale skutecznie unika tego Kowalewicz. Polak nadział się na cios Niemca przy próbie ataku i błyskawicznie klinczuje. Dociska Korkmaza do siatki i dodaje przy tym kopnięcia kolanami. Niemiec rozrywa i od razu trafia. Wymiany ciosami bez żadnej obrony, ale obaj cały czas stoją. Korkmaz zapina uchwyt, ale Kowalewicz z tego wychodzi inkasując przy tym wysokie kopnięcie. Znów do siatki dociska Warszawianin. W klinczu krótkimi, niezbyt mocnymi ciosami trafia Polak, kolanami odpowiada Niemiec. Korkmaz rozrywa klincz i walka ląduje w stójce, gdzie obaj wymieniają się ciosami.

Runda trzecia:

Znów obrotowym kopnięciem próbuje Korkmaz i znów walka trafia do klinczu, gdzie Polak ma pozycje dominującą. Na moment rozrywa Niemiec, ale Kowalewicz znów klinczuje. Po kilku minutach udaje się wrócić do stójki, ale tylko na moment. Znów Polak dociska do siatki. Obija nogi Korkmaza kolanami. Na minutę do końca Korkmaz odwraca pozycję, ale momentalnie ją traci. Znów rozerwanie klinczu i znów Polak klinczuje. Na ostatnie sekundy walka wraca do stójki, gdzie Kowalewicz spróbował latającego kopnięcia, ale nie trafił, a gong skończył walkę.

 

Przeczytaj też: ACA 114 – wyniki na żywo

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.