Zdjęcie: YouTube/UFC

„Walka z Joanną dziś wyglądałaby zdecydowanie inaczej” – Claudia Gadelha chętna na trylogię z Joanną Jędrzejczyk!

Brazylijka wierzy, że dziś te walki przebiegły by inaczej.

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna gala UFC. W walce wieczoru zmierzą się dwaj Brazylijczycy – Thiago Santos i Glover Teixeira. Kartę główną otworzy pojedynek Brazylijki z Chinką, czyli walka Claudia Gadelha vs. Xionan Yan. Na media dayu przed galą Gadelha skomentowała potencjalną, trzecią walkę z byłą mistrzynią UFC – Joanną Jędrzejczyk. Obie zawodniczki zmierzyły się po raz pierwszy w 2014 roku w eliminatorze do walki o pas. Po bliskiej walce, przez niejednogłośną decyzję sędziów zwyciężyła wówczas Polka. Ich rewanż odbył się dwa lata później, ponownie lepsza okazała się Jędrzejczyk zwyciężając tym razem przez jednogłośną decyzję.

Z Joanną myślę, że walka mogła by być dziś wyglądać inaczej, bo moje doświadczenie jest inne. W mojej pierwszej walce z nią, myślę, że wygrałam trzy rundy, to była bardzo kontrowersyjna walka, ale nieważne, była i minęła. Druga walka, myślę, że wygrałam pierwsze dwie rundy, trzecia była bardzo wyrównana, a ona wygrała dwie rundy mistrzowskie. Myślę więc, że moje dzisiejsze doświadczenie, moja dojrzałość, sprawiłyby, że walczyłabym z Joanną z większą inteligencją i wiedziałabym jak wykorzystać wszystko w odpowiednim czasie, a nie wszystko od razu.

Inną zawodniczką z którą w przeszłości przez niejednogłośną decyzję przegrała Brazylijka i ponownie chciała by się z nią zmierzyć jest Carla Esparza.

Z Carlą Esparą walczyłam z kontuzjami, co było dużym błędem. Zraniłam kolano dziesięć dni przed walką, więc nie mogłam wykonać tego, co powinnam i co chciałam. Wierzę, że mogę zrobić dużo lepszy pojedynek z Esparzą w rewanżu.

 

 

Źródło: bjpenn.com

Przeczytaj też: „To numery jeden i dwa z którymi chcę walczyć” – Michael Chandler chce mocnego wyzwania w debiucie dla UFC!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.