fot: UFC

USADA zawiesiła Yaira Rodrigueza na sześć miesięcy!

Czołowy zawodnik wagi piórkowej UFC zrobi sobie dłuższą przerwę od startów w MMA.

Yair Rodriguez (13-2) otrzymał sześciomiesięczne zawieszenie od amerykańskiej Agencji Antydopingowej – USADA za naruszenie polityki antydopingowej UFC. Meksykanin trzykrotnie nie zgłosił swojej lokalizacji do przetestowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

USADA w oficjalnym komunikacie poinformowała o całym zdarzeniu:

Podobnie jak wszyscy zawodnicy UFC, Rodriguez, 28 lat, jest członkiem Zarejestrowanej Puli Testowej UFC i dlatego podlega pewnym obowiązkom, które pozwalają na zlokalizowanie go do testów. Dokładna informacja o miejscu pobytu jest kluczowym elementem skutecznego programu badań antydopingowych, ponieważ umożliwia organizacjom antydopingowym pobranie bezzasadnej zbiórki próbek, co pomaga w utrzymaniu uczciwej rywalizacji.

Rodriguez nie zaktualizował swoich informacji o miejscu pobytu i trzykrotnie był niedostępny do testowania w miejscach zapisanych w jego Dokumentach dotyczących miejsca pobytu. W każdym z trzech pierwszych kwartałów 2020 roku nie udało się uzyskać informacji o miejscu pobytu. Nagromadzenie trzech przypadków niepowodzenia w okresie 12 miesięcy stanowi naruszenie zasad polityki antydopingowej UFC.

Oznajmiono także, że Rodriguez kwalifikował się do zmniejszenia wymiaru kary, ponieważ jego zachowanie nie wzbudzało większych podejrzeń, a także, że zawieszenie Rodrigueza nastąpiło 8 września, a to oznacza, że będzie mógł wrócić dopiero po 8 marca 2021.

Rodriguez swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2019 roku, a to oznacza, że między ostatnią, a kolejną walką minie co najmniej 17 miesięcy. Wówczas pokonał przez jednogłośną decyzję Jeremyego Stephensa. Był to ich rewanż, ponieważ obaj zmierzyli się po raz pierwszy niecały miesiąc wcześniej, ale wówczas walka została po 15 sekundach rundy przerwana z powodu palców Rodrigueza w oczy Stephensa i uznana za No Contest. Wczesniej Amerykanin pokonywał także między innymi „Koreańskiego Zombie” – Chana Suna Junga, BJ Penna oraz Dana Hookera. Jedyną porażkę w UFC zaznał w pojedynku z Frankiem Edgarem w 2017 roku. W sierpniu „El Pantera” miał zmierzyć się z Zabitem Magomedsharipovem. Walka ta została jednak odwołana przez kontuzję kostki Rodrigueza.

 

Źródło: mmafighting.com

Przeczytaj też: Jan Błachowicz oficjalnie nominowany do plebiscytu na sportowca roku!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane