Musaev
fot. Polsat Sport

Shamil Musaev chce walki o pas KSW

Dagestańczyk domaga się pojedynku o mistrzostwo.

Niepokonany w zawodowym MMA Shamil Musaev chce zawalczyć o mistrzowski pas KSW. Cichy Zabójca zamieścił na swoim Instagramie wpis, w którym daje jasno do zrozumienia, że liczy na propozycję walki o złoto.

Na tym zdjęciu mam 20 lat, a za sobą wiele pojedynków, nie ważne czy zawodowych czy amatorskich. Sęk w tym, że zawsze zdobywałem tytuł i zostawałem mistrzem. Chyba czas na to, abym powalczył również o pas KSW. – napisał Dagestańczyk

Musaev jak dotąd nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W największej polskiej federacji oglądać możemy go od 2019 roku, kiedy to na gali KSW 48 już w pierwszej rundzie ciosami w parterze skończył Huberta Szymajdę. W grudniu tego samego roku stanął zaś do walki z uznanym byłym pretendentem do pasa – Grzegorzem SzulakowskimCichy Zabójca błyskawicznie jednak rozprawił się z Szulim odcinając mu światło obrotowym backfistem. Następnie przymierzany był do walki o pas – o którą teraz się domaga – lecz z powodu kontuzji wypadł z zestawionego pojedynku z Mateuszem Gamrotem. Ostatni raz w klatce KSW Musaeva oglądaliśmy zaś w styczniu 2021 roku. Po świetnym pojedynku Dagestańczyk zwyciężył wówczas z Urosem Jurisiciem.

Źródło: Shamil Musaev/Instagram

Przeczytaj też: Droga do KSW 59: Sebastian Rajewski i Savo Lazić 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.