Mariusz Pudzianowski o swoim rywalu na KSW 53
Zdjęcie: generationiron.com

KSW 61: Mariusz Pudzianowski – Łukasz Jurkowski. Bukmacher Betfan typuje faworytów gali w Gdańsku!

Już 5 czerwca odbędzie się kolejna gala KSW. Największa federacja MMA w naszej części globu powraca do Ergo Areny by zapewnić wyjątkowe widowisko wszystkim fanom mieszanych sztuk walki. Karta pojedynków zapowiada się ciekawie, a w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Łukaszem Jurkowskim. Bukmacher Betfan wystawił kursy na te walki. Kto będzie faworytem?

Fani MMA długo musieli czekać na taką odsłonę gali federacji KSW. Ostatecznie 5 czerwca – w końcu nie przy pustych trybunach – zawodnicy mierzyć się będą w gdańskiej Ergo Arenie. Walką wieczoru będzie pojedynek weteranów organizacji. W klatce KSW naprzeciwko siebie staną Mariusz Pudzianowski oraz Łukasz „Juras” Jurkowski. 

Ten pierwszy mocno przyczynił się do rozpropagowania MMA i samej KSW w Polsce. Z kolei Łukasz Jurkowski to człowiek, który w historii KSW zapisał się na wiele sposobów. Od efektownych zwycięstw na pierwszych galach, po mistrzowski komentarz na telewizyjnej antenie podczas wielu kolejnych odsłon. Jedno jest pewne. W Ergo Arenie będzie się działo!

W sumie podczas KSW 61 czeka nas 9 pojedynków w karcie głównej. W klatce pojawią się m.in. Michał Kita, Karolina Owczarz czy Damian Stasiak.

Mariusz Pudzianowski – Łukasz Jurkowski. „Pudzian” faworytem bukmacherów

Dwóch szanujących siebie i swoje dokonania dżentelmenów. Jednak po zamknięciu klatki KSW sentymentów nie będzie. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski zapowiadają prawdziwą bitkę i nie mają zamiaru wyjść do walki tylko po czeki. Faworytem bukmacherów jest Pudzianowski. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ostatnie, sportowe lata obu zawodników.

Mariusz Pudzianowski wchodził do KSW jako żółtodziób, który ma po prostu ogromne serce do sportu. Przez lata jednak udowodnił, że nie jest freak-fighterem, a poważnym graczem na scenie MMA w kraju i nie tylko. Zyskał sobie należny mu szacunek i konsekwentnie pracuje na swoją pozycję w historii organizacji.

Łukasz Jurkowski to niewątpliwie jedna z bardziej zasłużonych postaci w historii KSW. Legenda? Ambasador? Kwestia sporna i raczej drugorzędna – ważne jest to, że mówiąc „Juras” myślisz KSW i odwrotnie. Jednak przez ostatnie lata Łukasz Jurkowski przede wszystkim parał się komentowaniem walk i prowadzeniem jednego z telewizyjnych programów. Oczywiście, nie można odmówić mu ogromnego zaplecza i doświadczenia. Jednak wpadnięcie w rygor treningowy na kilka tygodni przed walką w porównaniu do regularności Pudzianowskiego – przewaga będzie jednak po stronie byłego strongmana.

Widzą to również bukmacherzy. Bukmacher Betfan przygotował kursy na galę KSW 61. Wygrana w walce wieczoru Pudzianowskiego (kurs bukmachera Betfan to 1.50) jest bardziej prawdopodobna niż Jurkowskiego (kurs Betfan 2.60).

Jak może wyglądać ta walka? Cóż, kondycja nie będzie najsilniejszą stroną obu zawodników. Jurkowski z racji swojej przerwy będzie musiał mocno uważać z rozkładaniem sił, a Pudzianowski już nie raz pokazał, że woli sprawy załatwiać szybko niż bawić się na długim dystansie. Kursy bukmacherskie także wskazują na to, że walka nie potrwa cały regulaminowy czas.

Kursy bukmachera Betfan na sposób rozstrzygnięcia walki:

Zawodnik wygra przed czas:

Mariusz Pudzianowski – 1.85, Łukasz Jurkowski – 3.50

 

Zawodnik wygra na punkty:

Mariusz Pudzianowski – 6.50, Łukasz Jurkowski – 9.50

 

Sposób zakończenia walki. Kursy bukmachera Betfan:

KO lub TKO – 1.40

Poddanie – 4.50

Pełen dystans – 5.00

KSW 61: To Fight Or Not To Fight. Bukmacherzy typują faworytów gali

Podczas gali w Ergo Arenie nie zabraknie innych, bardzo ciekawie zapowiadających się pojedynków. Jakub Kamieniarz skrzyżuje rękawice z Adamem Niedźwiedziem. Jakub Kamieniarz do tej pory podczas gal KSW walczył dwukrotnie. Adam Niedźwiedź także jest już po debiucie w największej federacji MMA w naszej części świata. 

Obaj zawodnicy potrafią efektownie kończyć swoje walki przed czasem. Faworytem bukmachera Betfan jest nieco bardziej doświadczony w KSW Jakub Kamieniarz.

Kursy bukmachera Betfan na walkę: 

Jakub Kamieniarz – 1.50, Adam Niedźwiedź – 2.60

Karolina Owczarz zmierzy się z Moniką Kucinić. Pochodząca ze Słowenii Monika Kucinić swoją przygodę z MMA rozpoczęła stosunkowo niedawno, ale ma bogate doświadczenie w sportach walki. Debiutancką walkę w MMA wygrała i będzie chciała dobrze zaprezentować się w klatce KSW. 

Z kolei Karolina Owczarz po porażce z Justyną Habą chce wrócić na zwycięski szlak. Owczarz zrzuciła kilka kilogramów, zmieniła miejsce w którym trenuje i jest gotowa pokazać, że rola faworytki nie jest tutaj przypadkowa. Bo to właśnie Karolina Owczarz jest faworytką według Betfan.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Karolina Owczarz – 1.55, Monika Kucinić – 2.40

Damian Stasiak kontra Andreii Liezhniev, to kolejna walka anonsowana na galę KSW 61 w Ergo Arenie. Damian Stasiak konsekwentnie chce budować swoją pozycję w federacji. W debiucie miał naprawdę trudne zadanie. Mierzył się o pas mistrzowski w Zagrzebiu z Chorwatem, Antunem Raciciem. Wówczas musiał uznać wyższość rywala po decyzji sędziów, ale drugie starcie dla KSW Damian Stasiak wygrał z Patrykiem Surdynem. Teraz będzie chciał potwierdzić, że jego angaż był dobrym posunięciem włodarzy federacji.

Jednak rywala nie można lekceważyć. Andreii Liezhniev to doświadczony zawodnik, który przez lata występował m.in. podczas gal M-1 Global. Ukrainiec podczas KSW 61 nie będzie miał nic do stracenia, a naprawdę sporo do zyskania. Bukmacher Betfan nie stawia go w roli faworyta, ale to może tylko jeszcze bardziej zmobilizować fightera ze wschodu.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Damian Stasiak – 1.65, Andreii Liezhniev – 2.15

Kolejna walka podczas KSW 61 to pojedynek Przemysława Mysiali i Ivana Erslana. Przemysław Mysiala notuje w ostatnim czasie bardzo dobrą passę. 38-latek w ostatnich 10 pojedynkach wygrał 8 razy, raz zremisował i przegrał jedynie z Tomaszem Narkunem w walce o mistrzowski pas federacji KSW. Jednak to nie on będzie faworytem bukmachera Betfan w najbliższym starciu.

Ivan Erslan także musiał uznać wyższość Narkuna w walce o pas KSW, ale poza tym jego rekord jest niemalże nieskazitelny. W sumie zawodowy bilans Chorwata w MMA to 9 wygranych, 1 porażka i jedna walka uznana za nieodbytą (rywal był pod wpływem niedozwolonych substancji). Ivan Erslan nie zamierza dopisywać do rekordu kolejnej porażki.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Przemysław Mysiala – 3.25, Ivan Erslan – 1.33

Inny z Polaków – Roman Szymański – będzie faworytem bukmachera Betfan w walce z Donovanem Desmae. Roman Szymański to były mistrz federacji FEN w wadze lekkiej, a także były pretendent do pasów federacji KSW w wadze lekkiej i piórkowej. Póki co Szymański pasa KSW nie zdobył ale liczy, że dostanie kolejne szanse. By tak się stało musi pokonać Donovana Desmae.

Donovan Desmae był bliski zdobycia pasa federacji Cage Warriors. Belg ma na swoim koncie 14 wygranych w zawodowym MMA i jest groźnym rywalem. Betfan stawia jednak na Szymańskiego.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Roman Szymański – 1.55, Donovan Desmae – 2.45

Trudne wyzwanie podczas KSW 61 będzie miał Michał Kita. Pierwotnie jego rywalem miał być Jay Silva, ale doświadczony zawodnik doznał kontuzji. Do karty walk wskoczył w jego miejsce Darko Stosić i z miejsca stał się faworytem bukmacherów w rywalizacji z Kitą. Serb bo niezbyt udanej przygodzie z UFC z przytupem wszedł do federacji KSW pokonując w debiucie Michała Włodarka. 

Michał Kita przegrał walkę o pas mistrzowski KSW z Philem De Friesem. Walka z Serbem będzie dla niego szansą powrotu na zwycięski szlak, ale Stosić wymieniany jest jako jeden z potencjalnych kandydatów do zdetronizowania De Friesa w wadze ciężkiej. Zadanie przed Polakiem będzie niezwykle trudne.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Michał Kita  – 2.80, Darko Stosić – 1.42

Tomasz Romanowski po raz kolejny zawalczy dla federacji KSW. Tym razem jego rywalem będzie Patrik Kincl. Romanowski do KSW trafił przez telewizyjne show współtworzone przez organizację. Wygrywając program dostał kontrakt z KSW i w debiucie udowodnił, że nie był to przypadek. Na punkty pokonał Iona Surdu. 

Z kolei Patrik Kincl pod koniec 2020 roku pokonał na gali KSW Tomasza Drwala. Teraz 31-letni Czech liczy na kolejny sukces na polskiej ziemi. Firma bukmacherska Betfan daje mu spore szanse na powodzenie tej misji.

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Tomasz Romanowski  – 3.50, Patrik Kincl – 1.30

Co-main event gali zaplanowanej na 5 czerwca, to pojedynek Salahdine Parnasse – Filip Pejic. Starcie zapowiada się nie zwykle ciekawie. Salahdine Parnasse to były mistrz KSW, który stał się jedną z gwiazd organizacji w ostatnich latach. Mimo młodego wieku Francuz ma już spore doświadczenie i potrafi efektownie zaprezentować się w klatce. Jego rekord MMA wynosi 14-1-1. 

Drugiej porażki w karierze francuskiego zawodnika będzie szukał Filip Pejic, który zasłynął nokautem już w 12 sekundzie pojedynku z Sebastianem Rajewskim. Starcie Parnasse – Pejic to eliminator do walki o mistrzowski pas KSW. Można zatem spodziewać się walki na wysokim poziomie, choć firma Betfan ma wyraźnego faworyta przed walką. 

Kursy bukmachera Betfan na walkę:

Salahdine Parnasse – 1.30, Filip Pejic – 3.40

Betfan to bukmacher legalnie działający w Polsce, na podstawie wydanego przez Ministra Finansów zezwolenia. Nr zezwolenia: PS4.6831.3.2018. Uważaj na nielegalnych bukmacherów, gdyż gra w firmach bukmacherskich funkcjonujących bez polskiego zezwolenia jest łamaniem polskiego prawa, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Obstawianie zakładów bukmacherskich może doprowadzić do uzależnienia. Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. 

Kategorie
KSWPolskaTypowanie (Typy bukmacherskie)

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.