Nowy termin, gala i prawdopodobne miejsce pojedynku Jana Błachowicza z Teixeirą

Niemałe przetasowania w kwestii drugiej obrony pasa mistrzowskiego naszego mistrza

Janek Błachowicz miał bronić pasa z Gloverem Teixeirą na UFC 266 na początku września. Jak jednak informuje portal AgFight a za nim wiele innych źródeł, nie będzie to ten termin ani nawet ta gala. 

Wiele mówiło się o przesunięciu gali z numerem 266 na nieco dalszy termin. Błachowicz jeszcze w niedawnym wywiadzie mówił nam o terminie w końcówce września lub początku października. Dana White jak się wydaje zmienił zdanie, bowiem finalnie, zdaniem wspomnianego źródła, “Cieszyński Książe” bronić będzie swego tronu 30. października na UFC 267. 

Pojedynek przeniesiono zatem o całkiem sporo względem pierwotnego terminu. Jeśli zaś chodzi o lokalizację gali, mówi się o Abu Zabi. 

Walką wieczoru UFC 266 będzie zatem najpewniej starcie o pas w kategorii piórkowej. Tytułu bronić będzie Alexander Volkanovski, a jego rywalem będzie Brian Ortega. Ta gala najpewniej odbędzie się 25. września. O UFC 267 nie wiadomo jeszcze praktycznie nic. Pewnym jednak wydaje się, że walka Błachowicza będzie jej ścisłym main eventem. 

Czytaj także: UFC Vegas 30: Marcin Prachnio znokautował Ike Villanuevę kopnięciem na wątrobę! (wideo) 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane