Racić - Wikłacz
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 53: Racić i Wikłacz

Były mistrz kategorii koguciej, Antun Račić, powróci do okrągłej klatki po raz drugi w tym roku i zmierzy się w niej z świetnie czującym się w parterze Jakubem Wikłaczem.

Wydarzenie będzie można zobaczyć w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie oraz sieciach kablowych, a także na KSWTV.com i Ipla.tv. Transmisja z gali rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dla Antuna starcie na gali KSW 63 będzie pierwszym pojedynkiem po utracie mistrzowskiego pasa. W marcu tego roku podczas gali KSW 59 Račić zawalczył z Sebastianem Przybyszem. Panowie mieli okazję bić się z sobą już wcześniej i wówczas to Chorwat okazał się górą. Tym razem jednak Polak zrewanżował się Antunowi i odebrał mu mistrzowski pas. Obaj zawodnicy dali przy okazji niesamowity pięciorundowy bój, w którym zwroty akcji i dynamika walki wzbudziły prawdziwe zachwyty. Zarówno Sebastian, jak i Antun przeżyli w starciu trudne chwile, ale ostatecznie po wyrównanej i wyczerpującej walce to Polak okazał się lepszy zdobywając tytuł. Mistrzowski bój został wybrany walką wieczoru gali, a zawodnicy nagrodzeni dodatkowymi bonusami od organizacji.

Przed ostatnim starciem Antun był na fali siedmiu wygranych z rzędu. Do KSW wkroczył w roku 2017 i przez sześć walk pozostawał niepokonany. Na gali KSW 51 w Zagrzebiu pokonał Damiana Stasiaka i wywalczył pierwszy w historii organizacji pas mistrzowski wagi koguciej.

Antun to bardzo doświadczony zawodnik, który ma dziś na swoim koncie trzydzieści pięć stoczonych pojedynków. Poza rodzinną Chorwacją Račić toczył swoje boje również we Włoszech, Rosji, Finlandii, Niemczech i na Ukrainie. Walczył dla największej rosyjskiej organizacji M-1 Global i wielu innych europejskich marek.

Račić znany jest z umiejętności zapaśniczych i dominowania nad rywalami w tej właśnie płaszczyźnie. Trzynaście walk zakończył poddając swoich przeciwników. Jak sam jednak mówi, cały czas się rozwija i poszerza wachlarz umiejętności, którymi dysponuje w klatce MMA. Jego ambicją jest natomiast powrót na tron wagi koguciej.

Jakub Wikłacz ma za sobą dwa pojedynki w organizacji KSW. Ostatni raz walczył w kwietniu tego roku. Podczas gali KSW 60 zmierzył się z Patrykiem Surdynem. Prawie przez całe to starcie Wikłacz dominował nad rywalem w płaszczyźnie parterowej. Już w pierwszej rundzie mocno obijał Surdyna łokciami na macie, po których na twarzy rywala pojawiła się pierwsza krew. W kolejnych odsłonach boju Jakub dalej skutecznie obalał i kontrolował walkę w płaszczyźnie, w której czuje się jak ryba w wodzie. Ostatecznie pojedynek zakończył się na kartach sędziowskich, a zwycięzcą został Wikłacz.

Kuba dysponuje zdecydowanie mniejszym doświadczeniem od Antuna. Do zawodowego świata MMA wszedł pięć lat po debiucie Račicia. Dziś ma na swoim koncie piętnaście stoczonych pojedynków, z których jedenaście wygrał. Ulubioną płaszczyzną walki Jakuba jest parter, co też widać po jego wygranych. Aż osiem pojedynków zakończył poddając przeciwników.

Wikłacz ma też za sobą dwie walki z aktualnym mistrzem KSW wagi koguciej. W roku 2017 na gali ACB pokonał go na punkty. Debiutując w KSW zmierzył się z nim ponownie, ale tym razem musiał uznać jego wyższość w klatce.

Teraz Kuba zmierzy się z byłym mistrzem wagi koguciej KSW, który również znany jest ze swoich umiejętności walki w parterze. Jak jednak potoczy się bój tych dwóch zawodników? Przekonamy się już 4 września podczas gali KSW 63.

Źródło: KSW

Przeczytaj też: Babilon MMA 24. Kacper Michałowski sprawdzi się z debiutantem Rewerą

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.