Wilder – Fury: Typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Przed dwoma tygodniami zobaczyliśmy starcie Ołeksandra Usyka z Anthony’m Joshuą, które zakończyło się zwycięstwem Ukraińca. Nadchodząca noc z soboty na niedzielę to kolejne święto dla wszystkich sympatyków boksu. Tym razem czeka nas trzecie starcie pomiędzy Tyson’em Fury i Deontay’em Wilder’em.

Wilder – Fury: Analiza i zapowiedź walki

Nadchodzące starcie to już będzie już trzeci pojedynek tych dwóch pięściarzy. Pierwszy z nich zakończył się remisem, a drugi wygrał Tyson Fury przez techniczny nokaut zdobywając tym samym pas mistrzowski federacji WBC. Deontay Wilder nie uznaje jednak Brytyjczyka za Mistrza Świata WBC i chce ponownie stoczyć z nim bój. Oczywiście nie obyło się bez zaczepek z obu stron. Na tym polu bez wątpienia aktywniejszy “Król Cyganów”, który we wtorek przeszedł się po Los Angeles ze swoim pasem mistrzowskim, który odebrał Wilderowi w lutym 2020 roku. Odpowiedź ze strony “Brązowego Bombardiera” nie była na takim poziomie do jakiego przyzwyczaił Fury. Wilder pochwalił Trenera Scott’a i zapowiedział nokaut.

Aspekty sportowe

Walki bokser często niosą ze sobą konflikty (przynajmniej przy tych największych nazwiskach). Tym razem nie jest inaczej, ale nie na tym opierają się starcia pięściarzy. Ważne są też aspekty sportowe.

Pod względem doświadczenia na pewno góruje w tym pojedynku Deontay Wilder, który stoczył 44 profesjonalne walki, z czego 42 wygrał, jedną przegrał i jedną zremisował (oba niekorzystne rezultaty miały miejsce w dwóch poprzednich starciach przeciwko “Królowi Cyganów”). Warunki fizyczne Amerykanina w tym starciu nie są jednak jego mocną stroną. Jest on o pięć centymetrów niższy od swojego rywala i o dziewięć kilogramów lżejszy (choć to może być na plus dla niego ze względu na szybkość).

Za Tyson’em Fury przemawiają tytułu oraz wyniki. “Król Cyganów” nie przegrał ani jednej profesjonalnej walki, a jedyną, w której zanotował niekorzystny wynik była pierwsza walka przeciwko Wilderowi. Fury może pochwalić się takimi tytułami jak mistrz świata WBO, IBO, IBF oraz tytuł Superczempiona WBA. Waży on 112kg i ma zasięg ramion 216cm. Jako niepokonany Mistrz Świata WBC jest on faworytem do wygrania tego starcia.

Wilder – Fury: Typy bukmacherskie

  1. Walka nie będzie trwać całego czasu [Kurs 1.30 LVBET]
  2. Tyson Fury wygra przed czasem [Kurs 1.85 Superbet]
  3. Liczba rozpoczętych rund: +6.5 [Kurs 1.60 Fortuna]

» Odbierz 2720 PLN i typuj walkę na eFortuna.pl

» Odbierz 1500 PLN i typuj walkę na Superbet.pl

» Odbierz 3353 PLN i typuj walkę na LVBET.pl

Wilder – Fury: Kursy bukmacherskie

  Fury

 

(1)

Remis Wilder

 

(2)

Fortuna 1.37 26.00 3.20
Superbet 1.35 25.00 3.35
LVBet 1.35 22.00 3.20
Betclic 1.33 3.40
Betfan 1.30 3.30

 

Gdzie i kiedy gala?

Gala odbędzie się w Las Vegas. Pierwsza walka powinna rozpocząć się o godzinie 02:00 polskiego czasu w nocy z soboty 9. października na niedzielę 10. października.

Gdzie można obejrzeć transmisję?

Transmisję z gali można oglądać w TVP Sport. Internetowy stream dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl

Kategorie
NEWSTypowanie (Typy bukmacherskie)

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.