Maciej Kawulski
Zdjęcie: facebook.com/maciej.kawulski

„Nie do końca wiedział co zrobił” – Kawulski krytykuje zachowanie Janikowskiego

Nie milkną echa po gali KSW 74.

Dokładniej chodzi o walkę Toma Breese z Damianem Janikowskim. Sędzia Tomasz Bronder przerwał pojedynek, twierdząc iż polski zawodnik odklepał. Przeciwnego zdania jest Janikowski. Ten też po pojedynku zadeklarował, że nie chce, by Bronder sędziował jego kolejne starcie.

Zachowanie Janikowskiego w rozmowie z Arturem Mazurem z WP skomentował jeden ze współwłaścicieli KSW – Maciej Kawulski.

Damian sam nie do końca wiedział co zrobił. Widziałem tam zarówno klepnięcie, jak i kciuk uniesiony do góry. Jak leżysz na plecach i jesteś w takiej sytuacji to nie bijesz po plecach w taki sposób przeciwnika, tylko zastanów się jak to może zostać odebrane. Na pewno nie mówi się w poważnej organizacji, że powinno się wygwizdać sędziego. Tak się po prostu nie robi, to jest zawodnik z historią w sportach olimpijskich i za to powinien się wstydzić – ocenił Kawulski.

Ta konwersacja z Tomkiem Bronderem mogła być tak niejasna, że Tomek miał prawo podjąć taką decyzję. Jestem zły za wyjaśnianie tego medialnie w ringu. To jest sport, trzeba się umieć zachować do końca, umieć przegrać. Nie jestem przeciwny temu rewanżowi, ale też nie jestem wielkim fanem, aby do tego doszło, bo nie uważam, że coś więcej może się zmienić w tej walce – dodał.

Przeczytaj też: „Bądź tego pewny, że nasze drogi zejdą się w klatce” – Mariusz Pudzianowski o walce z De Friesem!

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.