Dana White
Źródło: virallyzone.com

Dana White ogłasza kolejny mistrzowski pojedynek w wadze półciężkiej na UFC 283

Niestety Jan Błachowicz póki co nie otrzyma kolejnej szansy walki o pas. Sternik organizacji zestawił teraz Glovera Teixeirę i Jamahala Hilla o pas w kat. do 93 kg.

Nie zdążył jeszcze opaść kurz bitewny po main evencie UFC 282, w którym to Jan Błachowicz podejmował Magomeda Ankalaeva. Sędziowie orzekli większościowy remis, a co za tym idzie, tron kat. półciężkiej wciąż pozostaje pusty. Na to szybko postanowił zareagować Dana White i na galę z numerem 283 zaklepał już mistrzowski pojedynek.

Na konferencji po gali odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy co dalej z pasem wagi półciężkiej, White miał gotową odpowiedź. Jest nią starcie pomiędzy byłym mistrzem, Gloverem Teixierą (33-8) a Jamahalem Hillem (11-1-1 N/C). Panowie zmierzą się ze sobą już 21. stycznia. Sternik UFC był wyraźnie poirytowany brakiem nowego mistrza i słabym, jego zdaniem, poziomem walki wieczoru UFC 282, w której Janek zremisował z Dagestańczykiem.

Tym razem Dana liczy na wyłonienie kolejnego mistrza. Pas bowiem pozostaje zwakowany po tym, jak poważnej kontuzji doznał Jiri Prochazka, który to musiał wycofać się z zapowiadanej na UFC 282 walki mistrzowskiej właśnie z Teixeirą. „Czeski Samuraj” jeszcze poczeka na swoją szansę odzyskania tytułu, którego nigdy nie przegrał. Brazylijski weteran zaś będzie miał ją już niebawem.

Teixeira przejął pas od Jana Błachowicza w październiku ubiegłego roku. Nie udało mu się go jednak obronić ani razu, bowiem przy pierwszej próbie obrony stracił go na rzecz Prochazki. Jiri poddał Teixeirę w 5, rundzie absolutnie kapitalnego pojedynku.

Hill jest na fali trzech zwycięstw przez nokaut z rzędu. Odprawiał kolejno Jimmy’ego Crute’a, Johnny’ego Walkera i Thiago Santosa. Tego ostatniego odprawił w rundzie numer 4. Poprzednie wspomniane pojedynki kończył już w pierwszych starciach.

 

Czytaj także: UFC 282: Nie ma rozstrzygnięcia. Błachowicz remisuje z Ankalaevem

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply
Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.