Shakalova
Zdjęcie: FEN

FEN traci swoją ex-mistrzynię. Ekaternina Shakalova przenosi się do Bellatora

Była mistrzyni FEN, która stoczyła także pojedynek dla Babilon MMA, przeniosła się do jednej z topowych organizacji na świecie.

Ekaternina Shakalova szturmem zdobyła rodzimy rynek MMA. Zawodniczka o niewielkim doświadczeniu w samym MMA, ale z sukcesami w sportach parterowych bezproblemowo radziła sobie z polskimi zawodniczkami. Tym zaś przykuła uwagę Bellatora, dla którego teraz będzie toczyła swoje pojedynki. Organizacja oficjalnie ogłosiła podpisanie z nią kontraktu argumentując to chęcią wzmocnienia dywizji piórkowej pań.

Ukrainka radziła sobie na polskim gruncie znakomicie. W pierwszej walce, pod banderą organizacji Babilon, pewnie wypunktowała na pełnym dystansie Różę Gumienną. W następnym starciu, już dla FEN, w taki sam sposób pokonała Izabelę Badurek. Następnie poddawała Jamilę Sandorę i Yulię Kutsenko. W walce z tą drugą zdobyła zresztą pas mistrzowski FEN-u.

Nie miała jednak nigdy okazji tegoż pasa bronić. Jej walka z Suvi Salmimies została odwołana przez niewypełnienie limitu wagowego Ekateriny. Odebrano jej wówczas pas, a do walki nigdy nie doszło. Shakalova pasa już nie odzyskała i więcej w klatce FEN już jej nie oglądaliśmy. Teraz przed nią nowe wzywania w kat. wagowej zdominowanej w Bellatorze przez Cris Cyborg. Na datę debiutu zaś przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Czytaj także: FEN 43: Pedro Nobre nowym rywalem Formeli 

 

Kategorie
BellatorFENNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.