Formela vs Nobre
Zdjęcie: FEN MMA

FEN 43: Pedro Nobre nowym rywalem Formeli

Pedro Nobre (21-6-2, 12 KO, 5 SUB, 1 NC) będzie nowym rywalem Kacpra Formeli (14-4, 6 KO, 5 SUB) podczas gali FEN 43: ENERGA Fight Night, która 16 grudnia odbędzie się w Szczecinie.

Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii piórkowej. Matheus Pereira, pierwotny rywal Formeli, nabawił się kontuzji, która wyklucza go z tego pojedynku.

Bilety na FEN 43 nabyć można na EVENTIM.

Bilety na FEN 44 kupić można na EVENTIM.

Nobre to 36-letni Brazylijczyk, który 17 z 21 zwycięstw odniósł przed czasem 12-krotnie nokautując i 5-krotnie poddając swoich rywali. “The Rock” znokautował w swoim ostatnim pojedynku Mateusa Mendoncę w 1. rundzie, wcześniej poddał Tarasa Grytskiva. W swojej długiej i bogatej w sukcesy karierze Nobre miał epizod w UFC – podczas gali w Sao Paulo jego walkę z Iuri Alcantarą uznano za nieodbytą. Podczas szczecińskiej edycji reprezentant z Kraju Kawy zadebiutuje w FEN.

Formela to mistrz FEN w kategorii piórkowej – podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Hentea. Pierwszą skuteczną obronę pasa Formela ma już za sobą – w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika. Ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. Podczas FEN 33 na pełnym dystansie rozprawił się jednogłośną decyzją sędziów z Damianem Frankiewiczem. W grudniu 2018 roku Formela podczas gali RWC 1 decyzją sędziów zwyciężył z Sebastianem Rajewskim. Wcześniej w 1. odsłonie znokautował Adama Brzezowskiego. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Przeczytaj też: Babilon MMA 33 – Wyniki!

Źródło: FEN MMA

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.