Radosław Paczuski
Zdjęcie: KSW

Paczuski przed XTB KSW 78: Będzie mega widowisko

Radosław Paczuski nie kryje swoich mistrzowskich ambicji i zapowiada świetną walkę z Tomaszem Romanowskim.

Podczas gali XTB KSW 78 Radosław Paczuski zmierzy się z Tomaszem Romanowskim. Paczuski ma za sobą pięć zawodowych pojedynków i pozostaje niepokonany, ale zdaje sobie sprawę z wyzwania, jakie przed nim stoi.

– Były takie głosy, że jest za wcześnie na takie wyzwanie – mówi Paczuski. – Tomek jest bardzo mocnym przeciwnikiem, świetnym zawodnikiem, ale uważam, że jest to czas i miejsce na to, żeby podjąć z nim rękawicę. Po to trenuję, żeby walczyć z najlepszymi. Moim celem jest zdobycie mistrzowskiego pasa. Żeby to zrobić, trzeba pokonać najlepszych. Tomek staje na mojej drodze. Chcę ten pojedynek wygrać i wierzę, że jestem w stanie to zrobić.

Radek świetnie czuje się walcząc w stójce, bo sam wywodzi się z tej właśnie płaszczyzny, ale jest też gotów na to, że rywal może spróbować przenieść pojedynek do parteru.

– Tomek jest zawodnikiem bardzo niewygodnym. Jest mańkutem. Lubi wywierać presję. Walczy bardzo ofensywnie. Świetnie skraca dystans. Idealnie dostosował się do warunków, jakimi dysponuje. Jest trochę takim małym Mikiem Tysonem w MMA. Ja natomiast świetnie pracuję na nogach i świetnie kontroluję dystans. Czuję, że bardzo szybko się rozwijam. Sparowałem z naprawdę dobrymi zawodnikami. Jeżeli walka powędruje na ziemię, będziecie mieli okazję zobaczyć mój progres.

Paczuski nie przypuszcza, żeby nadchodzący pojedynek miał zakończyć się na kartach sędziowskich.

– Będę chciał skorzystać ze swoich atutów. Celuję w zwycięstwo i idę po pas. Będzie mega widowisko, będzie mega show. Któryś z nas może zostać znokautowany i myślę, że ta walka tak właśnie się skończy.

Radosław Paczuski ma za sobą dwa świetne występy w KSW. W maju pokonał przed czasem Jasona Wilnisa, a w sierpniu znokautował już w pierwszej rundzie Jasona Radcliffe’a. 29-latek idzie jak burza przez świat MMA. Do tej pory stoczył pięć pojedynków i cztery z nich wygrał przed czasem. Reprezentant Uniq Fight Club wszedł do świata MMA z kickboxingu, w którym stoczył ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów. Na koncie posiada między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w kickboxingu. Wywalczył też tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i FEN.

Do walki Radka Paczuskiego z Tomaszem Romanowski dojdzie już 21 stycznia w Szczecinie podczas gali XTB KSW 78.

Przeczytaj też: Romanowski: Za dwie walki będę mistrzem

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.