Daniel Rutkowski z nowym kontraktem! Zmierzy się z Adamem Soldaevem na KSW XTB Colosseum 2

W dniu dzisiejszym polski Internet obiegła informacja, że po długich negocjacjach popularny „Rutek” podpisał kolejny kontrakt na wiele walk z największą organizacją MMA w Europie.

Daniel Rutkowski (15-3 1 NC, 7 KO, 1 Sub) znajduje się na drugim miejscu w rankingu KSW kategorii piórkowej. Popularny „Rutek” stoczył dla polskiego potentata cztery pojedynki, wygrywając trzy z nich, odprawiając Filipa Pejicia, Reginaldo Vieira oraz Lom-Ali Eskijewa. Jedynie w starciu z Salahdinem Parnassem musiał uznać wyższość obecnie panującego mistrza. W międzyczasie stoczył dwa zwycięskie starcia w formule bokserskiej.

W kolejnym pojedynku, na historycznej gali KSW 83 XTB Colosseum 2, zmierzy się z wschodzącą gwiazdą młodego pokolenia Adamem Soldaevem (7-1, 4 KO, 1 Sub).

Soldaev zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu KSW kategorii piórkowej. Pochodzący z Czeczenii zawodnik może pochwalić się serią 7 pojedynków bez porażki. Między innymi ma na koncie efektowny nokaut na Pascalu Hintzenie, który miał miejsce na gali KSW 67.

 

Gala KSW 83 odbędzie się 3 czerwca 2023 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Źródło: Twitter KSW

Kategorie
ArtykułHeaderKSWPolska

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.