Starcie Patryka Chrobaka z Miłoszem Melchertem otworzy galę KSW 84
Zdj. KSW

Droga do KSW 84: Chrobak i Melchert

Walką otwarcia gali w KSW w Gdyni będzie pojedynek dwóch młodych zawodników, którzy rozpędzają się na zawodowej drodze MMA.

Patryk Chrobak i Miłosz Melchert zmierzą się 15 lipca w hali Polsat Plus Arena.

Patryk Chrobak i Miłosz Melchert są równolatkami. 23-letni zawodnicy swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęli jednak w innym czasie. Patryk Chrobak zadebiutował w profesjonalnej klatce pod koniec roku 2017 i wygrał przez nokaut. Miłosz Melchert po raz pierwszy zawalczył zawodowo w roku 2022 i również zastopował rywala przed czasem. Dziś Patryk Chrobak ma na swoim koncie sześć stoczonych pojedynków. Miłosz Melchert walczył do tej pory trzy razy. Obaj wszystkie zawodowe zwycięstwa zdobyli przed czasem. Obaj mają też już za sobą debiut w organizacji KSW.

Przed wejściem na zawodową drogę MMA Patryk Chrobak i Miłosz Melchert zebrali spore doświadczenie w startach amatorskich. Patryk w amatorskim MMA stoczył około 30 pojedynków. Startował też w turniejach BJJ i wywalczył międzynarodowy tytuł mistrza Polski K-1. Miłosz w amatorskim MMA wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA 2020. Bił się też amatorsko dla takich organizacji jak: Time of Masters, Octagon No Mercy czy Carpathian Warriors.

Patryk Chrobak po raz pierwszy pojawił się w okrągłej klatce w kwietniu roku 2022. Zmierzył się wówczas z Pawłem Polityłą i od pierwszych sekund walki poszedł z nim na szybkie i mocne wymiany. Fani oglądali też ataki kolanami i rywalizację w klinczu pod siatką. Ostatecznie jednak to Paweł okazał się skuteczniejszy i Patryk musiał uznać jego wyższość w klatce. Reprezentant Berserkers Team Bielsko-Biała w kolejnym pojedynku wszedł do okrągłej klatki w zastępstwie i zmierzył się z Kamilem Szkaradkiem, ale i tym razem musiał przełknąć gorycz porażki.

Miłosz Melchert ma za sobą jedną walkę w organizacji KSW. Podczas gali KSW 73, do której doszło w sierpniu zeszłego roku, zmierzył się z Carlem McNallym. Obaj zawodnicy postawili w tym boju na efektowne stójkowe wymiany. Fani mieli więc okazję zobaczyć widowiskowe kopnięcia i błyskawiczne wymiany pięściarskie. Irlandczyk próbował też obalać Polaka, ale nie udało mu się przenieść walki na matę. Ostatecznie jednak zdobył plecy Polaka, zapiął technikę kończącą i pod siatką zmusił Miłosza do poddania się.

W pojedynku otwarcia gali KSW 84 nie zabraknie na pewno determinacji i woli zwycięstwa. Obaj zawodnicy będę chcieli zdobyć pierwszą wygraną w okrągłej klatce. Któremu jednak powiedzie się ta sztuka? Przekonamy się już 15 lipca podczas gali KSW 84 w Gdyni.

Przeczytaj też: „Zdejmijcie z nich ten parasol ochronny” – Michał Kita gotowy do walki ze Szpilką, Wrzoskiem oraz Bajorem!

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.