Ibragim Chuzhigaev
Zdj. KSW

Chuzhigaev: Trzeba będzie ujarzmić młodego chłopaka

Podczas gali XTB KSW 85 Ibragim Chuzhigaev, mistrz wagi półciężkiej, stanie do obrony tytułu przeciwko niepokonanemu Bohdanowi Gnidce i zapowiada, że zaciągnie go na głęboką wodę.

Ibragim Chuzhigaev zadebiutował w KSW w styczniu zeszłego roku. Podczas gali KSW 66 zmierzył się mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem i po bardzo wymagającym, pięciorundowym pojedynku, odebrał tytuł najdłużej panującemu czempionowi w historii tej kategorii wagowej. W grudniu, podczas gali XTB KSW 77, Ibragim stanął do pierwszej obrony pasa i w emocjonującym pojedynku pokonał Ivana Erslana. Teraz rywalem Ibragima będzie młody i niepokonany Bohdan Gnidko.

– Spójrzcie z kim mierzyłem się w swoich ostatnich walkach – mówi Chuzhigaev. – Wydaje mi się, że pokonałem dwóch najmocniejszych gości w swojej kategorii. A czy Bohdan zasługuje na walkę o pas? Moim zdaniem nie. Kogo z czołówki on pokonał? Najmocniejszy był Kijańczuk, ale on chyba już jest u schyłku swojej kariery.

Oba starcia Ibragima Chuzhigaeva w KSW zostały wybrane najlepszymi walkami wieczoru. 31-latek pozostaje niepokonany od 2017 roku, jest na fali ośmiu wygranych z rzędu i zapowiada, że walka o pas dla Gnidki będzie dla Ukraińca prawdziwym sprawdzianem.

– Bohdan, to młody chłopak. Jeszcze niesprawdzony. Jeśli chodzi o walki, potrzebuje jeszcze doświadczenia. Niby wszystkie swoje dziesięć pojedynków skończył przed czasem, ale nie miał jeszcze trudnej walki. Dlatego będę go musiał wciągnąć na głęboką wodę.

Chuzhigaev wskazuje, że najmocniejszymi stronami Bohdana są młodość, impulsywność i dążenie do skończenia walka przed czasem, sam jednak jest pewny swojej wygranej.

– Jestem pewien, że wygram z Bohdanem. Wiem na pewno, że tak się stanie. Trzeba będzie ujarzmić młodego chłopaka, który będzie próbował wykorzystać swoją szansę.

Do walki Ibragima Chuzhigaeva z Bohdanem Gnidką dojdzie już 19 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Przeczytaj też: Droga do XTB KSW 85: Chuzhigaev i Gnidko

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.