Mariusz Joniak przywita niepokonanego Serba na gali KSW 86 we Wrocławiu
Zdj. KSW

Droga do KSW 86: Joniak i Zdravković

Gala KSW 86 przyniesie fanom starcie będącego na fali siedmiu wygranych z rzędu Mariusza Joniaka z debiutującym w okrągłej klatce Serbem, niepokonanym Miljanem Zdravkoviciem.

Mariusz Joniak ma za sobą udany, choć niespodziewany debiut w okrągłej klatce. Gdy doszło do wypadnięcia jednego pojedynku z gali XTB KSW Colosseum 2, tuż przed galą zapadła decyzja o tym, aby dodać do rozpiski jedną walkę. Organizacja KSW zdecydowała się dorowadzić do błyskawicznego zestawienia pojedynku Sebastiana Romanowskiego z Mariuszem Joniakiem, który odbył się w umownym limicie wagowym do 74 kilogramów.  W starciu tym zawodnicy początkowo postawili na wymiany stójkowe, ale Mariusz Joniak w każdej rundzie szukał też parteru, w którym czuje się jak ryba w wodzie i już na macie kontrolował przebieg starcia. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i Mariusz mógł cieszyć się z pierwszym tryumfem w klatce KSW. Dla Joniaka była to siódma wygrana z rzędu. Mariusz pozostaje niepokonany od roku 2019.

Mariusz swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2016 i do dziś stoczył piętnaście pojedynków, z których jedenaście wygrał.

Aż osiem razy kończył walki poddając swoich rywali, a sześć razy wygrywał już w pierwszej rundzie. Joniak jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i świetnie czuje się rywalizując w parterze.

Miljan Zdravković zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2021 i dysponuje zdecydowanie mniejszym doświadczeniem od Mariusza Joniaka. Pędzi jednak jak burza przez zawodowy świat MMA.

Już w pierwszym roku walczenia rywalizował trzy razy i trzy razy to jego ręce na końcu starcia były unoszone w geście zwycięstwa. Do dziś Miljan stoczył sześć pojedynków i wszystkie wygrał. Do klatki KSW wejdzie więc jako niepokonany. Dla Zdravkovicia debiut w KSW będzie również debiutem w Polsce. Serb rywalizował do tej pory głównie u siebie w kraju, ale bił się również w Niemczech. W tym roku Miljan walczył już dwa razy. W marcu podczas gali w Dortmundzie wygrał decyzją sędziów, a w lipcu na gali w Serbii dopisał do swojego rekordu wygraną przez nokaut. Do tej pory Zdravković trzy razy kończył walki przed czasem i w każdej z tych walk posyłał rywali na deski. Miljan dobrze czuje się jednak też w parterze. Z powodzeniem rywalizuje w zawodach grapplingowych i jest posiadaczem purpurowego pasa w brazylijskim jiu-jitsu.

Starcie Mariusza Joniaka z Miljanem Zdravkoviciem zapowiada się na bardzo interesującą konfrontację. Który jednak z zawodników przerwie drugiemu jego świetną passę zwycięstw? Przekonamy się już 16 września we wrocławskiej Hali Orbita.

Przeczytaj też: Droga do KSW 86: Szczepaniak i Gralak

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.