Parnasse
Zdj. KSW

Parnasse: Chcę wygrać przez ładny nokaut

Już 19 sierpnia Salahdine Parnasse, podwójny mistrz KSW, stanie do obrony tytułu kategorii piórkowej i zapowiada, że chce zafundować rywalowi nokaut.

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej Salahdine Parnasse wraca do wagi piórkowej, aby po raz trzeci bronić pasa tej kategorii.

– Jestem podwójnym mistrzem, więc mam podwójne zobowiązania, a moim celem jest bycie niepokonanym w obu kategoriach – mówi Salahdine.

Najbliższym rywalem Francuza będzie Robert Ruchała, młody i niepokonany tymczasowy czempion, który zapowiada, że jest gotów na to, aby zostać pierwszym Polakiem, który pokonał Salahdine’a.

– Myślę, że nikt nie jest gotów na to wyzwanie – przyznaje Parnasse. – Jestem mistrzem dwóch kategorii i udowodniłem swoją wartość. Zamierzam też ją udowodnić ponownie 19 sierpnia w walce z Robertem i pokazać mu na co mnie stać. Nie widzę żadnego podobieństwa między nami. Zdobyłem pas w wieku 21 lat. Nikt wcześniej tego nie zrobił. Robert jest młody, ja jednak zdobyłem tytuł na długo przed nim i pokazałem światu MMA kim jestem. On jeszcze nie udowodnił, że jest do mnie podobny. Jest trochę chaotyczny i szalony w swoich walkach. Muszę przygotować pod niego dobrą strategię. On też pewnie będzie miał plan. Jest dobrym zawodnikiem, jest niepokonany. Niemniej, nie mierzył się nigdy z kimś takim, jak ja.

Francuz wywalczył tytuł wagi piórkowej w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej.

W pojedynku z Robertem Ruchałą Salahdine zawalczy na terytorium przeciwnika. W Nowym Sączu, rodzinnym mieście Roberta, publiczności będzie stała murem za Polakiem.

– Już to przerabiałem. Walczyłem z Danielem Rutkowskim w jego rodzinnym mieście, w Radomiu. Było dużo gwizdów, ale pokonałem go, mam więc już wprawę w walce na terytorium wroga. Chcę wygrać przez ładny nokaut. Byłoby idealnie.

Do pojedynku Salahdine’a Parnasse’a z Robertem Ruchałą dojdzie już 19 sierpnia podczas gali XTB KSW 85. Panowie wejdą do okrągłej klatki rozstawionej w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Przeczytaj też: Kleber Raimundo Silva z nowym rywalem na galę XTB KSW 85

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.