Chimaev
Zdjęcie: UFC

„Chciałbym mu się zrewanżować” – z kim tym razem zawalczy Chimaev?

Khamzat Chimaev udzielił niedawno wywiadu, w którym tłumaczy swój aktualny status.

Większość doniesień medialnych sugerowało, iż to „Borz” będzie kolejnym oponentem Seana Stricklanda. Powoli godził się z tym już nawet i Dricus Du Plessis, który był wśród jednych z kandydatów do walki mistrzowskiej.

Tymczasem UFC ogłosiło właśnie zestawienie Stricklanda z Du Plessisem. Chimaev zdradził, iż styczniowy termin był dla niego niemożliwy do zrealizowania przez problemy zdrowotne. Prawdopodobnie Khamzat będzie po prostu rywalem zwycięzcy wspomnianego starcia. Jak on to widzi? Zdradził w rozmowie z MMATika.

– Powiedziałbym, że Strickland wygra, ale to nie będzie łatwe. Du Plessis jest silny i w pełni zdrowy. Nie wiem. Obaj mają ciekawe style walki. Zobaczymy, komu bardziej będzie sprzyjało szczęście – ocenił Chimaev. 

– Du Plessis wygrał z moim przyjacielem, więc chciałbym mu się zrewanżować. (…) Z kolei ze Stricklandem robiliśmy dobre sparingi. Wygrałem je wszystkie, ale teraz muszę udowodnić to. Chcę pokazać też sobie, że potrafię pokonać go także w klatce – dodał.

 

Chimaev póki co nadal jest niepokonany. W samym UFC odniósł już siedem zwycięstw, a niedawno przeniósł się do dywizji średniej.

Przeczytaj też: Conor McGregor zapowiada ujawnienie terminu swojego powrotu: ”Data walki wkrótce”

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply
Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.