Zdjęcie: instagram.com/kacper.formela

,,Może zaoferują coś, co mnie przekona” – Kacper Formela na temat potencjalnego przejścia do KSW!

Kacper Formela poważnie rozważa wszystkie opcje dotyczące jego przyszłej kariery.

Wielka gwiazda i mistrz organizacji FEN Kacper Formela (17-4-0) w programie ”MMA Studio” na kanale „ekogwarancjaSPORTS” wypowiedział się na temat tego, jak widzi swoją przyszłość po FEN-ie.

Jeden z prowadzących programu, Filip Lewandowski zapytał popularnego ”Polish Machide” o to, czy rozważa przejście do KSW.

– Nie wykluczam na pewno, nie ukrywam, że moje oczy cały czas są skierowane w jedną stronę, na największą organizację MMA na świecie, na UFC. No na razie konkretów z tamtych stron nie mam, ale rozważam drugą siłę w Stanach, czyli PFL. Na pewno to nie będzie rynek europejski, tylko jak już podpiszę kontrakt z PFL-em, to już rozmawiamy o turnieju.

Mistrz FEN przyznał, że jest otwarty na wysłuchanie wszystkich ofert z różnych federacji.

– Kiedyś nie mówiłem o KSW, gdzieś w moim sercu daleko jest te KSW, ale też z chęcią wysłucham, co za propozycję mi przedstawią, bo jeśli nie ma dobrej propozycji z UFC, w ogóle jej nie ma – tak trzeba to stwierdzić… Gdzieś tam rozmowy były o Dana White Contender Series, ale to zanikło. No to trzeba wysłuchać wszystkie federacje, które chciałyby mnie ewentualnie zakontraktować i wybrać tą najlepszą dla mojej kariery i mojej rodziny. Nie widzę dlaczego bym nie miał wysłuchać KSW, bo może zaoferują coś, co mnie przekona, żeby faktycznie pójść do KSW. Zobaczymy, bo na razie jesteśmy umówieni na rozmowę po 11 listopada.

A tak zawodnik z Gdyni wypowiedział się na temat tego, jak widzi swoją przyszłość z w FEN-ie.

– Też nie kończymy rozmów z FEN-em, bo nie zwakowałem jeszcze pasa. Tak jak mówiłem na samym początku – zbiorę wszystkie oferty, ponegocjujemy z włodarzami rożnych federacji, co jesteśmy jeszcze w stanie wynegocjować i wybierzemy tą najlepszą opcję. Może najlepszą opcją będzie stoczyć jeszcze jedną walkę na przeczekanie w FEN-ie. Za duży lepszy kontrakt, niż miałem podpisany i iść do Contendera (Dana White Contender Series) do następnej edycji w lipcu – sierpniu.

Kacper Formela wygrał 8 swoich ostatnich walk. 22.03.2022 podczas gali FEN 39 pokonał Nicolae Hantea i tym samym zdobył mistrzostwo kategorii piórkowej. Od tego momentu Polski Machida obronił swój tytuł trzykrotnie.

Pzreczytaj też: Walka Mateusza Rębeckiego na UFC 295 uratowana! Jest zastępstwo dla Polaka!

Źródło: ekogwarancjaSPORTS

 

 

 

 

 

 

Kategorie
FENKSWNEWSPFLUFC

Leave a Reply
Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.