Rajewski vs Varela
Zdj. KSW

Droga do XTB KSW 89: Rajewski i Varela

Sebastian Rajewski i Wilson Varela stanął do rywalizacji podczas gali XTB KSW 89.

Pojedynek dwóch świetnych stójkowiczów zapowiada się na mocne i emocjonujące starcie.

Dla Sebastiana Rajewskiego walka podczas grudniowej gali będzie ósmym występem w okrągłej klatce.

Zawodnik trenujący w poznańskim Czerwonym Smoku zanotował w KSW cztery wygrane i dwa razy został nagrodzony bonusem – raz za walkę, a raz za występ wieczoru. Dwa razy walczył też o mistrzowski pas wagi lekkiej. Ostatni raz Sebastian wszedł do klatki w listopadzie zeszłego roku. Podczas KSW 76 zmierzył się z Salahdine’em Parnasse’em, mistrzem KSW wagi piórkowej, który postanowił spróbować swoich sił w wyższej kategorii. Sebastian wskoczył do tego pojedynku w zastępstwie za Mariana Ziółkowskiego. Na szali boju leżał tymczasowy pas wagi lekkiej. Początkowo pojedynek był wyrównany, ale od drugiej rundy Francuz zaczął zyskiwać w nim przewagę i ostatecznie w czwartej rundzie poddał Sebastiana duszeniem. Dla Rajewskiego była to druga przegrana z rzędu. Wcześniej musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego, z którym starł się o pełnoprawny tytuł. Te dwie porażki przerwały świetną serię trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Sebastiana.

Sebastian Rajewski wywodzi ze sportów uderzany. Zdobywał medale mistrzostw świata i polski w kickboxingu. Z sukcesami rywalizował także w sandzie i wushu. W roku 2014 zdecydował się wejść na drogę prowadzącą przez świat MMA i kroczy nią do dziś.

Wilson Varela ma za sobą trzy walki w KSW.

Zadebiutował w organizacji w kwietniu zeszłego roku i musiał wówczas uznać wyższość Macieja Kazieczki. Potem toczył walki dla innych marek i z przytupem wrócił do okrągłej klatki w maju tego roku. Starł się z Gracjanem Szadzińskim i rozbił go już w pierwszej rundzie pojedynku. Ostatnią walkę Varela stoczył na gali XTB KSW 85, podczas której jego rywalem został Łukasz Rajewski, brat Sebastiana. Chociaż w tej konfrontacji Łukasz Rajewski próbował obaleń, prawie całe starcie toczyło się pod dyktando mocnych, kickboxerskich wymian. Obaj zawodnicy szukali dobrych momentów do ataków i wyprowadzali efektowne akcje stójkowe. Pod koniec drugiej rundy Wilson Varela był bliski skończenia Łukasza przed czasem, gong przerwał jednak starcie. W trzeciej odsłonie Wilson zdobył zdecydowaną przewagę, rozbijał Polaka akcjami kickboxerskimi, łapał go w tajski klincz pod siatką i ostatecznie pokonał Łukasza na pełnym dystansie. Po tej walce Sebastian Rajewski zapowiedział, że chce pomścić brata i będzie miał do tego okazję na gali XTB KSW 89.

Wilson Varela ma za sobą bogatą karierę kickbokserską i ponad 25 pojedynków stoczonych w tej formule. W lutym 2023 roku powrócił do kickboxingu i zdobył mistrzowski tytuł organizacji WAKO. W MMA walczył piętnaście razy, dziesięć raz wygrał, a pięć zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie.

Obaj zawodnicy dysponują podobnymi rekordami w świecie MMA. Obaj wywodzą się ze sportów uderzanych i obaj są gwarantem emocji w klatce. Który jednak z nich okaże się lepszy w okrągłej klatce? Przekonamy się już 16 grudnia podczas gali XTB KSW 89 w PreZero Arenie #Gliwce.

Przeczytaj też: Droga do XTB KSW 89: Charzewski i Vila

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.