Dominik Humburger z nowym rywalem na galę KSW 91
Fot. KSW

Droga do KSW 91: Humburger i Dudek

Drugą walką wieczoru gali w Libercu będzie starcie Dominika Humburgera, lokalnego bohatera, z Adrianem Dudkiem.

Dla Dominika Humburgera walka w Libercu będzie czwartym pojedynkiem stoczonym w klatce KSW i pierwszym w karierze, do którego Czech wejdzie po przegranej. Dominik ostatni raz walczył na gali KSW 86. Zmierzył się wówczas z Michałem Michalskim. Panowie dali niesamowicie ekscytującą konfrontację, w której fani mogli oglądać przepiękne wymiany w stójce i wymagającą rywalizację na macie. Obaj zawodnicy przeżywali w starciu trudne chwile i obaj je przetrwali. Ostatecznie więc walka zakończyła się na kartach sędziowskich, a jej zwycięzcą został Michał Michalski, który jako pierwszy zawodnik w historii pokonał Dominika Humburgera. Starcie z gali KSW 86 zostało wybrane najlepszym pojedynkiem wieczoru.

Przed walką z Michalskim Dominik szedł przez świat MMA jak burza. Pokonał siedmiu rywali, a sześciu z nich posłał na deski. Pochodzący z Liberca Humburger po raz drugi zawalczy dla KSW w swoim mieści. Po raz pierwszy bił się tam na gali KSW 79, kiedy to pokonał Jorge Luiza Bueno Jr. Teraz również liczy na wygraną i powrót na drogę zwycięstw.

Adrian Dudek pierwotnie miał walczyć z innym rywalem na gali KSW 91. Początkowo był zestawiony z Davidem Hoškiem. Dominik Humburger miał natomiast zmierzyć się z Albertem Odzimkowskim. Polak musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu choroby, a Adrian Dudek dostał propozycję wejścia w jego miejsce do walki z Humburgerem. Po ogłoszeniu nowego zestawienia Adrian stwierdził:

– Jedziemy do paszczy lwa, tym razem bardzo dosłownie, bo Dominik Humburger walczy u siebie w mieście.

Adrian jest jednak gotów na takie wyzwania i zapowiada, że do Liberca przybędą wraz z nim również jego kibice. Będzie więc mógł liczyć na doping fanów w konfrontacji z Czechem.

Adrian Dudek wejdzie do okrągłej klatki po dwóch wygranych z rzędu. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała walczył ostatni raz w październiku zeszłego roku. Jego rywalem był Lukáš Dvořák. Pojedynek rozegrała się na pełnym dystansie i Dudek wygrał go na punkty. Dziś Adrian jest po dwóch wygranych z rzędu i idzie po trzecie zwycięstwo.

Dominik Humburger i Adrian Dudek potrafią i często kończą walki przed czasem. Obaj słyną z posyłania rywali na deski. Czy któryś z nich padnie jednak w walce na gali w Libercu? Przekonamy się już 17 lutego w hali Home Credit Arena.

Przeczytaj też: KSW 91: Dominik Humburger vs. Adrian Dudek – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.