Piotr Kuberski zmierzy się z Michałem Materlą na gali XTB KSW 92
Fot. KSW

Droga do XTB KSW 92: Kuberski i Materla

W drugiej walce wieczoru gali XTB KSW 92 dojdzie do pojedynku czołowych zawodników wagi średniej.

Piotr Kuberski, numer trzy rankingu tej wagi, zmierzy się z byłym mistrzem, a dziś numerem pięć, Michałem Materlą.

Piotr Kuberski z przytupem wszedł do organizacji KSW.

W listopadzie zeszłego roku stanął do rywalizacji z Bartoszem Leśką. Panowie dali niezwykle efektowną i emocjonującą walkę, w której obaj szukali nokautu. W drugiej rundzie znalazł go Piotr Kuberski, który posłał na deski Bartosza Leśkę. Wygrana ta zapewniła Piotrowi piąte miejsce w rankingu wagi średniej. Kuberski nie krył radości z faktu udanego debiutu i z wykonania pierwszego kroku w drodze na szczyt. W mediach społecznościowych pisał:

– Chłopak z małej miejscowości, który marzył bić się w dużych organizacjach. Zdeterminowany, sumiennie dążący do celu! Dziś nr pięć rankingu KSW, a to dopiero początek!

Dzięki wygranej nad Bartoszem Leśką Piotr Kubers wydłużył swoją serię zwycięstw bez porażki do dziesięciu. Reprezentant klubu Ankos MMA od roku 2019 pozostaje niepokonany. W tym czasie zdobył pas mistrzowski wagi średniej organizacji FEN i obronił go dwa razy. Popularny „Qbear” znany jest z nokautowania rywali. Większość zwycięstw zanotował przed czasem. Jedenaście razy posyłał przeciwników na deski, a siedem razy robił to już w pierwszej rundzie starcia. Teraz Piotr stanie przed największym wyzwaniem w karierze, które będzie trudne nie tylko ze względów sportowych. Piotr zna bowiem i lubi Michała Materlę, z którym niegdyś miał okazję trenować. Teraz jednak stanie z nim w szranki w okrągłej klatce KSW.

Michał Materla góruje doświadczeniem nad Piotrem Kuberskim.

W MMA debiutował w 2003 roku, a na swoim koncie ma 43 stoczone pojedynki. Michał ostatni raz walczył w grudniu zeszłego roku, kiedy to stanął do rywalizacji o mistrzowski pas przeciwko Pawłowi Pawlakowi. Przez całe starcie Michał Materla nieustępliwie parł do przodu, szukał nokautu i trafiał rywala pojedynczymi ciosami. Pawlak jednak bardzo skutecznie kontrował nieszablonowymi kopnięciami i ciosami. Starał się trzymać Materlę na dystans i rozbijać go w stójkowych atakach. Ostatecznie panowie dali fantastyczną walkę prawie w całości toczącą się na nogach, w której to mistrz okazał się skuteczniejszy. Zaraz po walce Michał napisał w mediach społecznościowych:

– Mimo upływu lat każda porażka boli tak samo, a może i nawet bardziej. Ale na to co było nie mamy już wpływu.

Teraz więc Materla idzie dalej swoją sportową drogą i skupia się na kolejnym wyzwaniu. Michał nie kryje, że bardzo szanuje swojego najbliższego rywala, o czym napisał otwarcie:

– Na tym szlaku, który wybrałem, nie ma drogi na skróty… Znamy się, szanujemy, lubimy. Do zobaczenia 16.03 w Gorzowie. Dla mnie to przyjemność stanąć w szranki z Tobą w klatce.

Materla jest byłym mistrzem wagi średniej organizacji KSW. Szczeciński Berserker aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. Trzynaście razy poddawał swoich rywali, a dwanaście razy posyłał ich na deski.

Walka Piotra Kuberskiego z Michałem Materlą może być starciem, które nie dotrwa do kończącego gongu. Który jednak z zawodników będzie musiał uznać wyższość rywala? Przekonamy się już 16 marca w Arenie Gorzów.

Przeczytaj też: XTB KSW 92: Piotr Kuberski vs Michał Materla – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.