Fot. KSW

Droga do XTB KSW 92: Wikłacz i Jojua

W starciu wieczoru gali XTB KSW 92 dojdzie do długo wyczekiwanej walki mistrzowskiej, w której Jakub Wikłacz, czempion wagi koguciej, zmierzy się z numerem dwa rankingu tej kategorii Zuriko Jojuą.

Jakub Wikłacz powróci do klatki po niefortunnej walce z Sebastianem Przybyszem. Do starcia doszło podczas gali KSW 86 i był to czwarty pojedynek tych zawodników. Walka była przeplatana efektownymi wymianami w stójce i mocnymi akcjami na macie. Pod koniec czwartej rundy Wikłacz mocno zaatakował jednak nielegalnym kopnięciem na głowę Przybysza, który był w parterze i starcie zostało przerwane. Po kontroli lekarza zapadła decyzja, że Sebastian Przybysz nie może kontynuować walki. Sędzia zdecydował, że nielegalne kopnięcie nie było intencjonalne, więc odebrał dwa punkty Jakubowi Wikłaczowi i po podliczeniu kart konfrontacja zakończyła się remisem, a Jakub Wikłacz pozostał mistrzem wagi koguciej. Starcie pozostawiło więc duży niedosyt. Teraz jednak Jakub stanie przed zupełnie nowym wyzwaniem, czyli Zuriko Jojuą. Panowie byli już z sobą wcześniej zestawieni, ale walka została odwołana z powodu kontuzji Gruzina.

Dla Jakuba walka z Jojuą będzie drugą obroną tytułu mistrzowskiego, który zdobył w roku 2022. Wikłacz nie kryje, że jego rywal stanowi poważne wyzwanie, ale również swoistą tajemnicę, bo trapiły go kontuzje i ostatni raz walczył w roku 2022. Mistrz nastawia się jednak na mocną przeprawę i efektowny pojedynek, który może toczyć się na macie. Reprezentant klubu Arrachion Olsztyn jest prawdziwym specjalistą od gry parterowej. Aż dziewięć konfrontacji w klatce wygrał w taki właśnie sposób, a na gali KSW 63 zdobył bonus za najlepsze poddanie wieczoru. W okrągłej klatce bił się do tej pory pięć razy i cztery razy tryumfował.

Zuriko Jojua ma za sobą dopiero dwie walki w okrągłej klatce. Problemy zdrowotne sprawiły bowiem, że przez dłuższy czas nie mógł rywalizować. Już wcześniej był przymierzany do walk o pas, ale za każdym razem tracił szansę ze względu na kontuzje. Zuriko walczył ostatni raz w listopadzie roku 2022. W okrągłej klatce zmierzył się wówczas z byłym mistrzem Antunem Račiciem. Panowie zderzyli w klatce swoje umiejętności zapaśnicze. Bój rozegrał się na pełnym dystansie, a lepszy w nim okazał się Zuriko Jojua, który w dominujący sposób wypunktował Antuna. Wcześniej Gruzin w świetnym stylu zdominował Shamila Banukayeva, a następnie poddał go balachą.

Zuriko Jojua idzie jak burza przez kolejne walki w klatkach. Jest dziś na fali ośmiu wygranych z rzędu. Od roku 2018 pozostaje niepokonany, a w zawodowej karierze tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Zuriko jest pewny swego przed zbliżającym się pojedynkiem i chce zabrać pas mistrzowski do Gruzji. Zapewnia też, że tym razem nie trapią go żadne kontuzje i wyjdzie do klatki w stu procentach przygotowany i skupiony na celu.

Walka mistrzowska na gali XTB KSW 92 może okazać się mocnym zderzeniem dwóch różnych stylów parterowej konfrontacji. Obaj zawodnicy czują się na macie jak ryby w wodzie, ale być może tym razem jednak postawią na stójkowe wymiany. Kto wyjdzie z tej konfrontacji jako zwycięzca? Przekonamy się już 16 marca w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Jojua: Jestem jak tykająca bomba

Źródło: KSW 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.