Vila vs Formela
Fot. KSW

Droga do XTB KSW 94: Vila i Formela

Gala XTB KSW 94 przyniesie interesującą konfrontację w kategorii piórkowej, w który Ahmed Vila, numer siedem rankingu wagi piórkowej KSW, przywita debiutującego w organizacji Kacpra Formelę, niepokonanego od czterech lat byłego mistrza FEN.

Podczas majowej gali Ahmed Vila wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi. W pierwszym pojedynku, do którego doszło na gali XTB KSW 89 Vila zmierzył się z Łukaszem Charzewskim, byłym mistrzem organizacji FEN. Zawodnicy od samego początku narzucili sobie szybkie i mocne tempo walki. Fani mieli okazję obejrzeć świetne wymiany stójkowe, walkę w klinczu i krótkie momenty rywalizacji na macie. W drugiej rundzie Vila dobrze trafił, ale Charzewski przetrwał trudne chwile i błyskawicznie wrócił do rywalizacji. Ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie wygranym wskazali Vilę. Po walce Ahmed napisał w mediach społecznościowych:

– Zwycięstwo nad faworytem i lokalnym bohaterem zawsze jest dużym wyzwaniem. (…) To była przyjemność. Wiem, że ta droga nie będzie łatwa, bo organizacja KSW ma najtwardszych zawodników w Europie, ale dam z siebie wszystko, aby dalej się rozwijać i pokazać to w kolejnym starciu.

Ahmed Vila karierę w zawodowy MMA rozpoczął w roku 2012. Do dziś stoczył siedemnaście pojedynków, z których jedenaście wygrał, a sześć zakończył przed czasem. Zawodnik z Bośni zbierał doświadczenie nie tylko w swoim kraju, ale również w Chorwacji, Rosji, Austrii, Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach i na Słowenii. Ahmed wywalczył pas mistrzowski wagi lekkiej chorwackiej organizacji Final Fight Championship, a w ostatnich latach rywalizował w organizacji Oktagon MMA. Teraz zapowiada, że najbliższa walka będzie starciem Polskiego ninja z bośniackim samurajem.

Kacper Formela debiutował w zawodowym MMA dwa lat później niż Ahmed Vila. Do dziś zebrał jednak większe doświadczenie walcząc w klatkach. Stoczył 21 pojedynków, z których siedemnaście wygrał. Dziesięć razy zwyciężał przed czasem, a sześć razy robił to już w pierwszej rundzie. Teraz po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki i zawalczy wspierany dopingiem własnej publiczności zgromadzonej w ERGO ARENIE. Po ogłoszeniu walki z Vilą dla KSW Kacper napisał w mediach społecznościowych:

– Emocje kipiały we mnie jak nigdy przedtem, gdy ogłoszono mój debiut na KSW 94 w ERGO ARENIE, zaplanowany na 11/05. Mój telefon został zasypany powiadomieniami, a moje myśli były równie zatłoczone, gdy zdałem sobie sprawę, że to początek nowego rozdziału w mojej karierze. Teraz, pełen determinacji, skupiam się wyłącznie na jednym celu – wszystkie moje myśli są skierowane na walkę w klatce KSW z Ahmedem Vilą.

Wchodzący do KSW Formela jest na fali ośmiu wygranych z rzędu. Reprezentant klubu Might Bulls Gdynia i były mistrz FEN niepokonany pozostaje od roku 2020. Formela bywa nazywany „Polskim Machidą”, bo tak jak ten legendarny zawodnik wywodzi się z karate, w którym wywalczył między innymi tytuł mistrza świata.

Pojedynek lokalnego bohatera z zawodnikiem z Bośni na pewno wzbudzi ogromne emocje na hali. Jak jednak zakończy się ta konfrontacja? Przekonamy się już 11 maja podczas XTB KSW 94 w ERGO ARENIE.

Przeczytaj też: KSW 94 typy, zakłady i kursy | Bartosiński – Michaliszyn

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.