Paweł Pawlak
Fot. KSW

Pawlak: Cieszę się, że mogę to robić, że mogę się tym bawić

Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do kolejnej obrony pasa.

Czempion będzie mógł liczyć na mocny doping własnej publiczności zgromadzonej w Sport Arenie.

Już 20 lipca organizacja KSW ponownie zawita do Łodzi. W walce wieczoru gali KSW 96 dojdzie do walki mistrzowskiej w wadze średniej. W starciu tym Paweł Pawlak, czempion tej kategorii wagowej, zmierzy się z Damianem Janikowskim, numerem trzy rankingu. Paweł, który reprezentuje klub Octopus Łódź już dziś wie, że podczas gali będzie mógł liczyć na mocne wsparcie swoich kibiców.

– Łódź dopisała z kibicami – przyznaje Pawlak. – Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób, więc bardzo dużo. Reszta chłopaków też zrobiła robotę. Jesteśmy już prawie na końcówce, a do gali jest jeszcze dziesięć tygodni, więc idzie to całkiem nieźle.

Paweł Pawlak jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Stoczył 28 pojedynków, z których 23 wygrał. Czternaście razy kończył walki przed czasem, a jedenaście zwycięstw zdobył posyłając rywali na deski. W zawodowym MMA rywalizuje od roku 2010 i przyznaje, że dziś nie odczuwa przed walkami wielkiego stresu.

– Troszkę lat już w tym biznesie jestem. Troszkę tych walk już za mną, więc raczej się nie stresuję. Cieszę się tą drogą, którą idę. Cieszę się, że mogę to robić, że mogę się tym bawić. Zaczynam się nastawiać dopiero, jak już jestem na rozgrzewce, wtedy zaczynam się nakręcać. Jak już jestem przed klatką, zaczynam czuć stres, ale taki pozytywny. Gdy wchodzę do klatki, zapominam o nim i robię po prostu swoją pracę, żeby wyjść z walki zdrowym i zwycięskim, to jest dla mnie najważniejsze.

Przed zbliżającym się starciem z Damianem Janikowskim Paweł Pawlak zapowiada emocjonujący pojedynek. Będzie to rewanż. Panowie spotkali się w okrągłej klatce we wrześniu roku 2021. Dali efektowną konfrontację, która rozegrała się na pełnym dystansie i została wybrany najlepszą walką wieczoru gali KSW 63. Jej zwycięzcą został Paweł Pawlak.

Do walki Pawła Pawlaka z Damianem Janikowskim dojdzie już 20 lipca w Łodzi.

Przeczytaj też: Phil De Fries wraca do akcji! Starcie o pas wagi ciężkiej dodane do karty walk gali KSW 95

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.