Zdjęcie: MMA Imports

Była zawodniczka UFC wybudziła się ze śpiączki!

Śpiączkę Angeli Magany wywołały powikłania związane z narkozą. Zawodniczka przeszła operację chirurgiczną w Puerto Rico. Operacja była nieunikniona przez kontuzję, której doznała podczas treningu.

Angela Magana doświadczała bólu pleców podczas przygotowań do walki w Combate Americas.
7 kwietnia podczas treningu doznała kontuzji po rzucie na matę.

Ze względu na zaistniałą sytuację udała się na rezonans magnetyczny, który wykazał przepuklinę kręgosłupa, czyli potocznie ujmując – wypadnięcie dysku. Zawodniczka kontynuowała treningi przez około tydzień, przyjmując leki. Jednak ból stał się zbyt duży. W poniedziałek przeprowadzono blok nerwowy. Miało to złagodzić ból, jednak organizm nie zareagował zgodnie z oczekiwaniami. Sytuacja doprowadziła do kolejnego badania i diagnozy zespołu ogona końskiego (zespół objawów neurologicznych). Wystąpiła konieczność przeprowadzenia nagłej operacji. Operacja chirurgiczna odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w San Juan w Puerto Rico, gdzie Angela Magana mieszka. We wtorek, wczesnym rankiem czasu wschodniego zawodniczka napisała na Twitterze, że ma zostać ubrana w strój do operacji.

Angela Magana w następstwie powikłań związanych z narkozą zapadła w śpiączkę. W środę rano czasu wschodniego tę informację potwierdził trener Magany, informując na Twitterze zawodniczki, że wystąpiły powikłania i lekarze nie mogą jej obudzić. Powiedział także, że sama operacja przebiegła dobrze i że pozostaje dobrej myśli, ponieważ uważa Angelę za wojowniczkę.

Trener w oczekiwaniu na wybudzenie zawodniczki publikował filmiki na jej Twitterze. Jeden z nich, nagrany przed operacją, pokazuje zaniepokojenie Angeli narkozą. Według informacji od trenera, ciotka Magany zmarła na skutek powikłań związanych z narkozą.

Czuję się jak bym miała się nie obudzić i umrzeć po tym

W środę po południu czasu wschodniego trener zawodniczki, Gabriel Lamastus przekazuje pierwsze dobre wiadomości:

Angela reaguje na leczenie i budzi się!!!

Właśnie rozmawiałem z lekarzem i nastąpiła poprawa. Rusza rękoma i palcami oraz mruga oczami.

Dodał także, że potrafi już mówić. Magana nie wybudziła się po zabiegu aż do czwartkowego poranka. Dziś zawodniczka jest już na dobrej drodze powrotu do zdrowia. Najgorsze ma już za sobą.

Ostatnia walka MMA Magany odbyła się w sierpniu 2018 r. w Rizin FF 12, gdzie przegrała z Kanako Murata w drugiej rundzie. Zawodniczka miała spotkać się z Kyrą Batara w „Combate 35: Reinas” 26 kwietnia w Los Angeles. Trener powiedział, że Angela ma troje dzieci i ciężko pracuje. W przyszłym roku na olimpiadzie planuje reprezentować Puerto Rico jako zapaśnik. 

Magana udostępniła na YouTube film, gdzie zapłakana dziękuje swoim fanom i promotorowi Combate Americas za wsparcie.

Poniżej znajduje się pełne oświadczenie Magany:

Hej. Obudziłam się. Wciąż jestem bardzo zmęczona. Ledwo otwieram oczy. Dziękuję wszystkim, że o mnie myślicie. Czuję się bogatą kobietą, ponieważ mam dużo czasu. Zobaczcie co się stało: prawie straciłam cały swój czas. Jednak by mieć czas, żeby życzyć komuś zdrowia, co robimy z tym czasem? Robimy pieniądze. Więc czas jest cenniejszy niż pieniądze. Więc dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby życzyć mi dobrze. Zamierzam wrócić do pełnej sprawności. Problem wystąpił z narkozą. Operacja dysku i zespołu ogona końskiego poszła lepiej, niż myśleli. Operacja poszła świetnie; to tylko narkoza. Wrócę do zdrowia i wkrótce będę walczyć. Nic mnie nie zatrzyma. Combat Americas jest dla mnie tak dobry. Dziękuję.

Źródło: MMA Junkie

Kategorie
Świat

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.