ACA Borisov Dudaev
ACA

ACA 99: Borisov, Dudaev oraz Kanakov w karcie walk!

Rozpiska ACA 99 przybiera powoli ostateczną formę. Kartę walk zasilili tacy zawodnicy jak Oleg Borisov, Abdul-Rakhman Dudaev oraz Denis Kanakov.

Gala w Moskwie zapowiada się na jedną z mocniej obsadzonych eventów w tym roku. Anonsowani przez włodarzy ACA Borisov oraz Dudaev są byłymi rywalami byłego mistrza ACB oraz aktualnego czempiona ACA Rustama Kerimova.

Oleg Borisov vs Abdul-Rakhman Dudaev

Starcie zakontraktowane w limicie wagi koguciej.

Borisov to dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji ACB. W pierwszym podejściu musiał uznać wyższość Magomeda Magomedova, który odklepał go gilotyną w przedostatniej, czwartej rundzie pojedynku a druga szansa nadarzyła się po zwakowaniu pasa przez pogromcę Magomedova – Petra Yana. Do walki o zwakowane trofeum stanęli Oleg Borisov oraz Rustam Kerimov. Po pięciu rundach ciekawej batalii niejednogłośną decyzją sędziów starcie wygrał Kerimov. Po tej porażce Borisov zawalczył dwa razy – i co ciekawe, dwukrotnie w Moskwie. Na gali ACB 90 widowiskowo znokautował Thiago Henrique. Był to piękny, klasyczny “one-punch” nokaut, w którym rywal został całkowicie pozbawiony przytomności. Na gali ACA 95 musiał z kolei uznać wyższość Francisco de Limy Maciela.

Dudaev to były mistrz WFCA w wadze koguciej a także pretendent do pasa ACA.  W boju o zunifikowane mistrzostwo ACA musiał uznać wyższość mistrza ACB, Rustama Kerimova i w ten sposób podzielił los Olega Borisova, swojego najbliższego rywala. W swojej karierze walczył m.in z Saidem Nurmagomedovem, któremu uległ jednogłośną decyzją sędziów. Pas mistrzowski WFCA wywalczył nokautując Alexeya Naumova i obronił go w starciu z bardzo doświadczonym Mikhailem Malyutinem.

Denis Kanakov vs Baz Mohammad Mubariz

Kanakov powrócił pod skrzydła ACA na gali w Łodzi po walce dla organizacji RCC. Dla ACB stoczył cztery walki, wszystkie znalazły rozstrzygnięcie przed czasem, na korzyść Kanakova. Na 11 wygranych aż siedem z nich odniósł nokautując swoich rywali. W Łodzi pokonał byłego zawodnika KSW oraz UFC, Andre Winnera.

Mubariz stoczył dla ACB dwie walki. Na gali ACB 27 wypunktował go Islam Makoev, co spowodowało niespełna trzyletnią przerwę w startach dla największej organizacji MMA w Europie. W tym czasie “Afgański Orzeł” stoczył cztery walki i wszystkie z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Pod skrzydła ACB powrócił na gali sygnowanej numerem 81 i wypunktował Iaina Feenana. Aktualnie znajduje się na fali pięciu kolejnych wygranych i z pewnością będzie chciał przedłużyć serię zwycięstw.

Szykuje się więc niezwykle  udana gala. Dwa walki rewanżowe to oczywiście nie wszystko, co przygotowali nam włodarze na ACA 99. Jak już wspominaliśmy, ujrzymy między innymi powroty takich zawodników jak Ali Bagov oraz Rasul Mirzaev. Zobaczymy także trzecie starcie Alexeya Polpudnikova oraz Armana Ospanova.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.