ACA 99. Dwa rewanżowe
ACA

ACA 99: Dwie walki rewanżowe dodane do karty gali!

Włodarze największej organizacji MMA w Europie ogłosili kolejne pojedynki moskiewskiej gali ACA 99. Dwa rewanżowe starcia w których zawodnicy będą mogli raz na zawsze wyjaśnić wszelkie niejasności, do jakich w przeszłości doszło.

Poznaliśmy kolejne walki do jakich dojdzie na moskiewskiej gali ACA 99. Dwa rewanżowe starcia zapowiadają się arcyciekawe.

Cleverson Silva vs Fatkhidin Sobirov

Pierwsze starcie rewanżowe. Walka zakontraktowana w limicie wagi koguciej.

Pierwsza walka zakończyła się wygraną Silvy i dyskwalifikacja Sobirova z powodu nielegalnych kopnięć. Do walki doszło na gali ACA 95 w Moskwie.

Silva walczył wcześniej na regionalnych galach w Ameryce Południowej. Tuż przed debiutem w ACA zawalczył dla innej rosyjskiej organizacji MMA – RCC. Został wówczas znokautowany przez Pavla Vitruka.

Sobirov walczył dla największych rosyjskich organizacji takich jak ACB, WFCA czy Battle on Volga. To w tej ostatniej organizacji poznał smak “prawdziwej” porażki, gdyż został wypunktowany wówczas przez Omara Nurmagomedova.

Arman Ospanov vs Alexey Polpudnikov

Warto dodać, że będzie to trzecie starcie pomiędzy tymi zawodnikami. Walka zakontraktowana w limie wagi piórkowej.

Do pierwszego starcia doszło na gali S-70: Plotforma Cup 2013. Górą był wówczas Ospanov, który znokautował Polpudnikova w niecałą minutę. Drugie starcie na gali ACB 77 niejednogłośną decyzją wygrał Polpudnikov, jednakże werdykt ten wzbudził wiele kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów to ręka Ospanova powinna powędrować do góry.

Po porażce z Polpudnikovem Ospanov powrócił na zwycięską ścieżkę nokautując faworyzowanego Loma-Aliego Eskijewa. Polpudnikov stoczył od tej pory trzy starcia a dwa z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Został wypunktowany przez Georgiego Karakhanyana a następnie wygrał dwa starcia. Najpierw jego ciosy odklepał Alexandr Peduson zaś w kolejnej walce wypunktował Abdula-Rakhmana Temirova.

Szykuje się więc niezwykle  udana gala. Dwa walki rewanżowe to oczywiście nie wszystko, co przygotowali nam włodarze na ACA 99. Jak już wspominaliśmy, ujrzymy między innymi powroty takich zawodników jak Ali Bagov oraz Rasul Mirzaev.

Sprawdź również: Paweł Kowalik: Kto dał prawo IMMAF do decydowania o czymkolwiek w Polsce?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.