Damian Grabowski
fot. twitter.com/DGrabowskiMMA

Mauricz o pojedynku Grabowskiego: Uważam, że na KSW 50 usłyszymy „and new”

Na KSW 50 w Londynie, Phil De Fries stanie do kolejnej obrony tytułu wagi ciężkiej.

Rywalem Anglika będzie Damian Grabowski, który przebojem wdarł się do KSW, nokautując byłego mistrza wagi ciężkiej, Karola Bedorfa.

Niewątpliwie przed Polakiem jeden z największych testów w karierze. Obecny mistrz w KSW nie ma sobie równych, pokonując po kolei 3 Polaków: Andryszaka, Bedorfa i Narkuna. Czy Grabowski będzie kolejnym polskim skalpem w kolekcji Anglika? Przekonamy się 14 września, jednak o to by tak się nie stało, będzie troszczył się m.in ceniony dietetyk, Jakub Mauricz, który zdradził jak ma zamiar przygotować do walki Damiana.

Obecnie przygotowujemy się do walki z Philem de Friesem, gdzie główny nacisk kładziemy na odpowiednią regenerację, wytrzymałość mocy oraz polepszoną kondycję układu nerwowego, bo ciosy w wadze ciężkiej są czymś, co potrafi wyłączyć amortyzację układu nerwowego i posłać zawodnika na deski. Damian jest zawodnikiem starej daty i musiałem nieco go przekonywać do zmiany systemu żywienia. Także do suplementacji, jednak koniec końców współpraca układa się bardzo pomyślnie. Jestem dobrej myśli i uważam, że na KSW 50 usłyszymy „and new”.

-powiedział dla Polsatu Sport.

Współpraca obu Panów zaowocowała już podczas wspomnianej walki z Karolem Bedorfem, w której Damian pokazał to czego brakowało w UFC.

Współpraca z Damianem wisiała na horyzoncie od dłuższego czasu. Często mijałem się z nim podczas imprez branżowych oraz gal. Wspominał tam , że koniecznie musi nawiązać współpracę z „dietetykiem wszystkich dietetyków”. W końcu zdecydował się na to w okresie sześciu tygodni dzielących od debiutu w KSW. Wtedy to rozgromił byłego mistrza federacji, Karola Bedorfa.

-zdradził Mauricz.

Jak myślicie, czy Damian będzie tym, który zabierze pas KSW z angielskiej ziemi z powrotem do Polski?

KSW 50 już 14 września w Arena Wembley.

 

Zobacz także: Paweł Derlacz: Walka Khalidov kontra Askham? Brzmi fajnie!

 

Kategorie
KSWPolska

Napisz komentarz

*

*

Powiązane